Подарунки, букети, годинники: на що витрачали мільйони бюджетні установи Одещини

12 липня 2024 р. 10:21

Подарунки, букети, годинники: на що витрачали мільйони бюджетні установи Одещини

Ілюстрація: ЦПР

За перше півріччя 2024 року бюджетні установи та організації Одеської області провели публічних закупівель на понад 22 мільярди грн. Звичайно, найвартіснішими були тендери щодо ремонту доріг, будівництва укриттів та фортифікаційних споруд. Однак бюджетники на третьому році війни все ще продовжують витрачати гроші на сувеніри, нагороди, рекламу, однорічні рослини та зрізані квіти. Ну й наручні годинники, без них ніяк. 

Центр публічних розслідувань проаналізував, скільки бюджетних мільйонів витрачено на не першочергові під час війни закупівлі за шість місяців 2024 року.

Реклама та інформаційні послуги

За пів року бюджетні установи витратили на рекламу та інформаційні послуги 3,7 мільйона гривень.

Найбільше на рекламу витратило Управління поліції охорони в Одеській області - 937,1 тисячі гривень. Правоохоронці без проведення конкурсу замовили контекстну рекламу в пошуковій системі Google і на сайтах партнерах із просування охоронних послуг на регіональному ринку на 607,9 тисячі гривень. Послуги з виготовлення та розміщення рекламних матеріалів на білбордах на Київській, Миколаївській та Ізмаїльській трасах їм обійшлися у 370,5 тисяч гривень. Цього разу це були відкриті торги з особливостями й переможця обирали серед двох учасників. 

Трохи менше за виготовлення та розміщення постерів на білбордах – 300 тисяч гривень – витратила Авангардівська селищна рада. За ці гроші підрядник має протягом року напередодні святкових подій, пам’ятних дат та різноманітних заходів розробити й поклеїти 17 макетів на території Авангардівської СТГ.

Великомихайлівська селищна рада замовила не рекламу, а інформаційні послуги на 157 тисяч гривень у редакції газети "Єдність".

Найменше на рекламу витратила Тарутинська ДЮСШ. Вони закупили 5 плакатів за 500 гривень.

Сувеніри, нагороди, грамоти

За I півріччя на подарунки, нагороди й грамоти витратили 3,2 мільйона гривень, Загалом це грамоти, дипломи, кубки та медалі, які закуповують спортивні та освітні заклади. Однак в лідери по витратах вийшли органи місцевого самоврядування.


Скрин: Prozorro

Наприклад, виконком Одеської мерії має витратити на сувеніри – 228,5 тисячі гривень й 123 тисячі на почесні відзнаки. Тобто загалом вони витратять 351,5 тисячі гривень. На ці гроші вони закуплять 25 статуеток "Дюк", 20 статуеток "Якір", 30 сувенірів "Одеса — перлина біля моря". Також виконком придбає 50 штук комплектів почесної відзнаки Одеського міського голови "Трудова слава", 300 комплектів почесної відзнаки Одеського міського голови "Подяка".

При цьому громадська спілка "Одеська обласна футбольна асоціація" витратить на нагороди 273,6 тисячі гривень. Вони закуплять 175 індивідуальних нагород "Чемпіонат Одеси з футболу",  21 нагороду зі скла з огранованими краями, 35 дерев'яних дипломів з металом, 540 металевих медалей,  540 синіх стрічок та 5 скляних медалей з гранями.

Найменше на грамоти витратив відділ освіти, культури та туризму Великомихайлівської селищної ради. За перші пів року вони купили 5 грамот на 50 гривень.

Рози, гвоздики, хризантеми

В останні роки живі квіти закуповують на поховання наших захисників та захисниць. Однак вони, за радянською традицією, майже завжди йдуть тандемом з подарунками та нагородами. Також квітами прикрашають приміщення під час офіційних заходів. Тому виходить, що лише за пів року їх закупили на понад 2 мільйони гривень.

Наприклад, управління культури та туризму Подільської міської ради придбало букетів та квітів на 385 тисяч гривня. А виконавчий комітет Чорноморської міськради на 99,9 тисячі гривень. Одеська обладміністрація закупила квітів на  99,7 тисячі гривень, а виконком Одеської міськради на 98,7 тисячі. Цікаво, що виконком закупив 300 троянд, вирощених в Україні й 350 – за кордоном.

Найменше на квіти витратив "Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості". Вони придбали заміокулькас – квітку у вазоні – за 649 гривень.


Інфографіка: ЦПР

Петунія, чорнобривці, сурфінія

На саджанці дерев та квітів бюджетники потратили понад 1,3 мільйона гривень. Й загалом вони купували однорічні квіти. Тож наступного року знову витратять на красу бюджетні мільйони.

Так, найбільше розсадницької продукції закупило подільське комунальне некомерційне підприємство "Муніципальна обслуговуюча компанія "Чиста громада". Вони витратили 342,5 тисячі гривень аби придбати 10 тисяч саджанців петуній різних сортів, 500 саджанців алісумів приморських, 6 тисяч саджанців чорнобривців різних сортів, 5 тисяч саджанців шавлії та тисячу саджанців різних сортів сурфінії.

Комунальне підприємство Южненської міської ради "Екосервіс" придбало 2 тисячі 800 саджанців петунії, 150 саджанців лобелії та 50 саджанців обрієти. На це вони витратили з бюджету 125 тисяч гривень. 

А ось, наприклад "Одеська юракадемія" придбала саджанців на 99 тисяч гривень. 

Найменше на розсаду витратило комунальне підприємство Чорноморської міської ради "Зеленгосп". За 750 гривень вони придбали 60 саджанців сурфінії.

Годинники: наручні та настінні

Слідкувати за часом – особливо на роботі, аби не переробити – гарна справа. І зрозуміло, коли закуповують настінні годинники один-два в організацію. Однак, в деяких бюджетних установах їх купують на подарунки.

Наприклад, одна з військових частин замовила 18 наручних тактичних чоловічих годинників з емблемою беретного знаку, 15 наручних чоловічих годинників з емблемою беретного знаку, 19 наручних чоловічих та 10 жіночих наручних годинників  з емблемою Військово-Морських Сил. Всі вони йдуть з гравіюванням та написом "Від командувача ВМС ЗС України". Загалом вони витратили на годинники 444,6 тисячі гривень.

Одеська обласна рада придбала 62 годинники для нагородження на 99,9 тисячі гривень. А виконком Одеської міськради купив 25 чоловічих та 25 жіночих наручних годинників ТМ TIME-R для нагородження. Як бачимо, минулорічний годинниковий скандал нічому не навчив.

Найменше грошей на годинники витратив Новодолинський ліцей Авангардівської селищної ради. Вони купили настінний годинник за 184 гривні.

Фотопапір за копійку та сіль за 3,5 грн

Найдешевшу покупку за ці шість місяців здійснив відділ освіти, молоді та спорту Визирської сільради. Їм вдалось придбати пачку фотопаперу за 1 копійку. А Гольмянський ліцей Балтської міськради – 100 грамів солі за 3,5 гривні. Вони ж, до речі, й 250 грамів цукру купили за 8,25 гривні.
 

Олеся Ланцман