В Одесі зробили сумнівний ремонт біля скандального Київського райсуду
22 вересня 2024 р. 18:42
Ілюстрація: ЦПР
На цьому тижні Верховна Рада в цілому проголосувала за законопроєкт, який зобов’язує учасників тендерів публікувати кошторисні ціни в "Прозорро". Цей закон має ускладнити можливість красти гроші на держбудівництві. Адже за інформацією антикорупціонерів, 80% державних замовників будівництва не публікують ціни на будматеріали. А це дозволяє корумпантам в рази переплачувати на таких закупівлях.
Наприклад, нещодавно в Одесі по вулиці Варненській в районі славнозвісного Київського райсуду міста завершили поточний ремонт тротуару. Окремого тендеру на цю ділянку не було, кошторису, як виявилось, також.
Конкурс
По-перше, окремого конкурсу Управління дорожнього господарства Одеської міської ради на цю ділянку не проводило. Вони зашили його, як і ще 11 ділянок, в травневому тендері під назвою "Поточний ремонт проїжджої частини та тротуарів вулиць і доріг комунальної власності м. Одеси". Очікувану вартість робіт також вказали загальну – 11,4 мільйона гривень.
Фото: Скрін з Prozorro
По-друге, жоден з учасників аукціону, а їх було двоє, ТОВ "Евродор" та ТОВ "Стройспецтехника", не подав кошторис. Максимум, що від них надійшло – договірна ціна та дефектний акт. З цих документів можна дізнатись, що по вул. Варненська, 7 Б до вул. Академіка Філатова по непарній стороні на площі 1100 метра квадратного підрядник має розбирати асфальтобетонне та щебеневе покриття тротуару, улаштувати підстильні та вирівнювальні шари основи з щебенево-піщаної суміші, улаштувати асфальтобетонні покриття доріжок та тротуарів із сумішей асфальтобетонних гарячих і теплих, демонтувати старі бетонні поребрики та установити нові. А також навантажити та вивезти сміття.
Фото: Скрін з Prozorro
Договір уклали з ТОВ "Евродор", вони запропонували виконати роботи на 80 гривень й 16 копійок дешевше за конкурента – 11,1 мільйона гривень. Зауважимо, дізнатись скільки вартує ремонт саме цієї ділянки через систему Прозорро неможливо. Також як не можливо дізнатись, по якій ціні фірма купує матеріали й наскільки вони відповідають ринковим. При цьому саме на матеріали припадає майже 70% вартості договору. Й саме на них недобросовісний підрядник може завищувати ціни.
Фото: Скрін з Prozorro
І якщо вартість матеріалів на загальний ремонт по цьому тендеру складає понад 8 мільйонів гривень, то на заробітну плату закладають лише 317 тисяч гривень, а на прибуток й адмінвитрати взагалі 51 тисячу гривень й 25 тисяч гривень відповідно.
Фото: Скрин з Prozorro
Читайте також: Резонансні тендери Півдня, які скасували під час війни
Ремонт
Прибувши на Варненську, навпроти парку Твена, починаючи від Героїв Крут, ЦПР помітив, що ремонт на цій ділянці виглядає дивно.
Частина тротуару заасфальтована, частина має лише щебеневу підсипку. Фото: ЦПР
Схоже на те, що тротуар став вужче – про це свідчать місця, де був старий окрайок. Фото: ЦПР
Цю ділянку також наче мали заасфальтувати та передумали. Фото: ЦПР
На ділянці від Героїв Крут до ділянки навпроти кінотеатру відремонтавані дві тротуарні доріжки, що в умовах повномасштабної війни виглядає недоцільно. Фото: ЦПР
Підрядник
За даними сервісу YouControl, ТОВ "Евродор" належить депутату Ізмаїльської міської ради Геворгу Авєтісяну. На ринку вони понад 19 років. Займаються загалом будівництвом доріг і автострад.
За інформацією медіа, Евродор є четвертою серед найбільших дорожніх підрядників Одещини, а одним із найбільших замовників її послуг стало управління ЖКГ Ізмаїльської міськради. Всі підряди від ізмаїльських чиновників депутат Авєтісян отримує поза конкурсами. Навіть більше, депутатська фірма виставляє рідному місту ціни за будівельні роботи вдвічі вище за ринкові.
Тож закон, який зобов’язує завантажувати кошторис при подачі документів на участь у тендері, саме тим і важливий – "гратися" з цінами стане важче, і є надія, що якість робіт стане краще.
Читайте також: На що витрачають гроші служби відновлення на Одещині та Миколаївщині
Олеся Ланцман08 березня 2024 р. 09:06
07 серпня 2024 р. 15:59