На Миколаївщині за вирубку лісу оголосили підозру екскерівникам держпідприємства

27 червня 2022 р. 17:38

На Миколаївщині за вирубку лісу оголосили підозру екскерівникам держпідприємства

Миколаївська обласна прокуратура повідомила про підозру ексдиректору держпідприємства «Дослідницьке господарство «Зорі над Бугом» Юрію Єлінєвському та його заступнику і сину - Віталію в незаконній вирубці дерев. 

Про це повідомляє Центр публічних розслідувань з покликанням на пресслужбу прокуратури. 

За даними слідства, у листопаді 2021 року Єлінєвські, які водночас є депутатами Миколаївської обласної ради та Вознесенської районної ради, а також головний бухгалтер підприємства організували незаконну порубку дерев у полезахисній лісосмузі, яка є власністю держави і перебуває у постійному користуванні ДП «ДГ «Зорі над Бугом».

Внаслідок цього упродовж трьох днів незаконно зрубано 184 живоростучих дерева, чим завдано збитків державі на суму 665 тисяч гривень.

У зв'язку з цим ділкам повідомлено про підозру за фактом незаконної порубки дерев у захисному лісовому насадженні, що спричинило тяжкі наслідки. Подібні злочини караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Про ці так інші правопорушення на цьому підприємстві вже писали журналісти ЦПР. Крім вирубки дерев, ексдиректор разом з сином збагачувався, здаючи в оренду державному підприємству власну техніку вартістю більше 14 мільйонів гривень.

Також журналісти виявили, що під керівництвом Єлінєвських оброблялися землі, які б мали тимчасово залишатися без посівів для "відпочинку". Однак ці землі оброблялися разом з усіма іншими, врожай з них не обліковувався, а зерно реалізувалося незаконним шляхом.

Крім того, Єлінєвський приватизував берегову захисту зону біля річки Південний Буг, яку місцеві жителі раніше використовували для поповнення запасів кормів для своєї домашньої худоби, і скошували траву на сіно.