100 мільйонів, змова та корупція: реконструкцію укриття для вагітних у Херсоні віддали підозрілій фірмі
11 серпня 2024 р. 11:58
ФОТО: Журналісти проти корупції
У Херсоні реконструкцію сховища за 100 мільйонів гривень виграла фірма, яка на початку року проходила по справі заволодіння бюджетними коштами. Справа стосувалась надання послуг поточного ремонту захисної споруди цивільного захисту. А точніше, трьох таких споруд.
Центр публічних розслідувань дізнався, що за товариство отримало багатомільйонний підряд та чи є в діяльності фірми так звані "червоні прапорці".
КНП Херсонський міський перинатальний центр II рівня імені З.С. Клименко оголосило закупівлю на реконструкцію сховища з влаштуванням споруди подвійного призначення (пологово-операційний блок).
Закупівля проходила без використання електронної системи. Очікувана вартість лота складає 101 385 425 гривень.
Договір підписали 7 серпня з товариством з обмеженою відповідальністю "Будпостач СТСВ".
Згідно з обґрунтуванням закупівля проводилась без використання електронної системи, тому що Херсонська міська територіальна громада належить до місць, де тривають активні бойові дії.
Джерело фінансування - кошти місцевого та державного бюджету. Роботи мають бути виконані до 31 грудня 2024 року.
Згідно з даними аналітичної онлайн-системи YouControl товариство "Будпостач СТСВ" було зареєстровано у 2015 році зі статним капіталом 25 тисяч гривень. Основний КВЕД компанії - неспеціалізована оптова торгівля. Також фірма має ще 7 КВЕДів, включно з ремонтними та будівельними роботами.
Власниками товариства зазначенні три особи - Новохацький Олександр Валерійович, мешканець Івано-Франківська, який також є керівником фірми, Спурза Віктор Степанович, мешканець Львова, а також Загоскін Олександр Олександрович з Олександрії.
Стосовно судової практики та виконавчих проваджень в YouControl інформації немає. Але є в наявності інформація щодо участі у закупівлях.
Так, за період своєї професійної діяльності на державних тендерах означене товариство заробило 209 мільйонів 457 тисяч 190 гривень.
У 2016 та у 2020 році товариство виграло всього два тендери на загальну суму 182 тисячі 286 гривні. Позитивна динаміка участі в закупівлях у товариства почалась з 2023 року.
Основним замовником товариства виступав Відділ з питань цивільного захисту населення Херсонської міської ради. З 35 закупівель Відділ замовив 29 послуг у товариства.
Загалом товариство спеціалізувалось на послугах з поточного ремонту найпростішого укриття для колективного захисту населення.
Згідно з даними Опендатабот у компанії 10 місяців тому змінився керівник, а 11 місяців тому - назва. Якщо раніше компанія була зареєстрована в Івано-Франківську, то тепер її юридична адреса знаходиться у Херсоні. Раніше товариство називалось "Вектор-СВС".
Також в Опендатаботі знайшлась одна кримінальна постанова, датована 17 січнем 2024 року. Виявилось, що означено товариство на початку цього року проходила у справі о привласненні бюджетних коштів за попередньою змовою.
В обґрунтуванні клопотання слідчий зазначив, що Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні від 05.07.2023 за фактом розтрати та привласнення бюджетних коштів службовими особами під час укладання договорів щодо капітального ремонту захисних споруд цивільного захисту м. Херсона за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Органи досудового слідства встановили, що посадові особи, вступивши у змову з підрядними організаціями, серед яких є і ТОВ "Будпостач СТСВ", можливо здійснюють привласнення та розтрату бюджетних коштів, направлених на капітальний ремонт укриттів та придбання залізобетонних конструкцій для них.
Слідчим були призначені судові будівельно-технічні експертизи, щоб зрозуміти, чи відповідають фактичні обсяги та вартість виконаних робіт ТОВ "Будпостач СТСВ" відповідно до укладених договорів.
Суд своєю чергою постановив клопотання слідчого задовольнити частково та надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні товариства.
Нещодавно Відділ з питань цивільного захисту Херсонської міської ради підписав 7 договорів на ремонт найпростіших укриттів для колективного захисту населення на загальну суму 10,6 мільйона гривень. Найбільше з них уклали з ФОП, який почав займатись бізнесом лише у 2023 році.
Кошторис ані замовник, ані підрядник не опублікували, завантажили лише договірну ціну. Тож по перше не має можливості дізнатись, наскільки ціни на будівельні матеріали, на які припадає, як мінімум 70% вартості робіт, відповідають ринковим. По друге, в ході виконання робіт підрядник може змінювати ціну, оскільки у документі прописано, що вона не фіксована, а динамічна.
Читайте також: Не скандал Міноборони, але: по якій ціні закупали яйця бюджетні установи Півдня.
Анна Бальчінос01 листопада 2024 р. 18:59