ЦПР зняв фільм-розслідування як заправки Petromol ухиляються від податків та співпрацюють з рф

29 лютого 2024 р. 20:55

ЦПР зняв фільм-розслідування як заправки Petromol ухиляються від податків та співпрацюють з рф

Фото: скрин з відео ЦПР

У четвер, 29 лютого вийшов фільм Центру публічних розслідувань "По той бік мережі Petromol". На Одещині зосереджені близько 15 заправок цієї мережі — переважно на півдні області. Крім цього декілька заправок працює в Молдові. Petromol не раз потрапляв у гучні скандали – то дизайн заправок нагадує іншу відому мережу, то податки компанія не сплачує, то будує комплекс без дозвільних документів. Однак мережа досі на плаву й досі торгує підакцизними товарами без розрахункових документів. А до того ж її власники, схоже, мають бізнес за кордоном, який співпрацює з рф під час повномасштабної війни.

"Центр публічних розслідувань" дослідив діяльність мережі Petromol.

В тому, що заправки мережі працюють тільки за готівку, ми пересвідчились на власні очі, відвідавши два комплекси під Одесою. Заправники відразу попереджають, що безготівковий розрахунок неможливий. Та й каси на заправках взагалі немає. Чеки також нам не видали. З персоналу — лише одна людина на весь комплекс. При цьому клієнти на заправках є — вартість палива нижча за ринкову. Наприклад, дизпаливо коштує менш як 45 грн за літр. Що, за даними Мінфін, є найнижчим показником. 

Крім того, з'ясувалося, що власники цієї мережі в іншій країні співпрацюють із країною-агресором, доставляючи туди вантажі й, вірогідно, сплачуючи податки. 

Дивиться на нашому каналі повне відеорозслідування, а текстове читайте тут.

Читайте та дивіться також:  "Зерно як зброя": ЦПР зняв фільм-розслідування про причетних до знищення української агропродукції

Олена Чернишова