Вийшов фільм-розслідування як на Миколаївщині російські окупанти перетворили село на привид

29 вересня 2023 р. 18:36

Вийшов фільм-розслідування як на Миколаївщині російські окупанти перетворили село на привид

Фото: ЦПР

У п'ятницю, 29 вересня, вийшов фільм-розслідування ЦПР "Тернові Поди: хто з російських окупантів перетворив село на привид" про причетних до воєнних злочинів в селі, де залишилося шестеро людей.

Російські війська окупували частину Миколаївської області з перших днів повномасштабної війни. Безліч населених пунктів опинились під окупацією та обстрілами. Офіційною датою визволення регіону вважають 10 листопада 2022 року. Окрім Кінбурнської коси. За неї досі точаться жорстокі бої.

Читайте та дивіться також: Теракт у Сергіївці: хто з російських військових причетний до вбивств українців (відео)

Під багатомісячною окупацією Миколаївщини опинилось і село Тернові Поди, де російські військові замінували весь населений пункт і знищили джерела води. 

Журналісти-розслідувачі з'ясували, хто стоїть за цими воєнними злочинами.

Виявилося, що в Тернових Подах "хазяйнували" колаборанти з "днр", десантники з Костроми та Криму - військові 331-го гвардійського парашутно-десантного (наступали на Київ, окупувавши зокрема Бучу після чого здригнувся весь світ) та 56-го гвардійського десантно-штурмового полків, а також росгвардійці з Північного Кавказу та Краснодару.

Редакція знайшла керівництво воєнних формувань, але чоловіки та їх родини не пішли на спілкування. Авторка фільму, Олена Чернишова, також з'ясувала, що багато причетних військових рф нагороджені посмертно, деякі внесені до санкційних списків.

Читайте текстове розслідування "Тернові Поди: хто з російських окупантів перетворив село на привид".