138 мільйонів від держави: як у Миколаєві п’ять років ремонтували онкодиспансер
23 жовтня 2024 р. 12:55
ФОТО: Миколаївський обласний онкологічний диспансер
У Миколаєві на ремонт одного з корпусів онкологічного диспансеру виділили понад 138 мільйонів гривень. Розпочали ремонт ще у 2019 році, а у 2021 році наголосили, що об’єкт готов на 85%.
Центр публічних розслідувань вирішив дізнатися подробиці цього ремонту.
Так, згідно з даними екосистеми цифрового відновлення Dream наразі планується капітальний ремонт радіологічного корпусу Миколаївського обласного онкологічного диспансеру.
Ініціатором проєкту виступив Департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводжування проєктів розвитку Миколаївської ОДА.
Площа ділянки становить 8,1321 гектара, площа забудови - 2365,68 квадратного метра. Кількість людей, що користуватимуться послугою становить 300 осіб. Цього разу орієнтована тривалість ремонту зазначена у 8 місяців. Також зазначено, що проєкт входить в регіональну програму розвитку у 2024 році.
Бюджет проєкту складає 138 мільйонів 138 тисячі 182 гривень. Державний фонд регіонального розвитку профінансував 93,38%, тобто - 128 мільйонів 992 тисячі 952 гривень. Фінансування проєкту відбулось у 2023 році.
У супровідних документах зазначено, що договір на ремонт було підписано з ТОВ "Антарес-БУД" ще у 2020 році.
Трохи передісторії. У липні 2019 року Миколаївський обласний онкологічний диспансер оголосив торги на капітальний ремонт радіологічного корпусу. Бюджет закупівлі складав 77 мільйонів 440 тисячі 502 гривні. За тендер боролись 5 товариств, серед яких було і товариство "Антарес-БУД". Однак усі пропозиції було відхилено. Причиною було вказано - відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з Законом про публічні закупівлі.
За інформацією Миколаївської обласної ради від 11.11.2019 року, загальна вартість робіт складала понад 73 мільйонів гривень, з яких майже 18 мільйонів йшли на будівельні роботи та близько 56 мільйонів - на придбання, монтаж та пусконалагоджувальні роботи медичного обладнання. Відповідне рішення було ухвалено ще у грудні 2018-го.
Як повідомив аналітичний портал Слово і діло, у 2019 році по вищезазначеному об’єкту виконувалися роботи коштом коштів державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з обласного бюджету. У рамках реалізації проєкту для Миколаївського обласного центру онкології придбали сучасну гаматерапевтичну установку для дистанційної променевої терапії "Терабалт" та комп’ютерний томограф "Sinovision Insitum 32", які перебувають на зберіганні на період капітального ремонту радіологічного корпусу. Також було придбано сучасне радіологічне обладнання - комплекс: брахітерапевтична установка "Sagi Nova HDR".
У червні 2020 року для проведення капітального ремонту радіологічного корпусу Миколаївського обласного онкологічного диспансеру було виділено додаткові кошти. Станом на 19 січня 2021 року, через карантинні обмеження, представники фірми, у якої придбали обладнання лікарні, не могли його встановити.
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2021 р. № 297-р "Про інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2021 році коштом коштів державного фонду регіонального розвитку" на капітальний ремонт радіологічного корпусу онкологічного диспансеру було виділено ще 10 мільйонів 191 тисячі 427 гривень.
16 березня газета Верховної Ради України, "Голос України" оголосила, що у рамках національної програми "Велике будівництво" ремонт радіологічного корпусу КНП "Миколаївський обласний центр онкології", який розпочався 2019 року, ще триває. Стан готовності об’єкта становить 85%. Джерелами фінансування є кошти Держфонду регіонального розвитку (понад 66 млн грн) та розвитку обласного бюджету (майже 20 млн грн), що загалом складають вже 86 мільйонів гривень.
У 2021 році право будівництва було передано іншому замовнику. У листопаді 2021 року Департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводжування проєктів розвитку Миколаївської ОДА оголосив торги, але вже на 13 мільйонів 932 тисяч гривень. В обґрунтуванні сказано, що між Департаментом містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОДА та ТОВ "Антарес-БУД" було кладено договір підряду на виконання будівельних робіт від 10 листопада 2020 року № 53 на суму 35 мільйонів 28 тисяч 399 гривень.
У зв’язку з фактичним станом конструктивних елементів радіологічного корпусу виникла потреба проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проєкті, але які стали необхідними через непередбачувані обставини. Договір було також укладено з ТОВ Антарес-БУД".
До речі, це товариство неодноразово фігурувало у журналістських й не тільки розслідуваннях. Так, у червні пройшов аукціон на понад тридцять мільйонів, де підряд виграло товариство, яке фігурує у справі з привласнення бюджетних коштів. Згідно з даними YouControl означено товариство фігурує у 31 судовій справі. В період з 2011 по 2024 "Антарес-БУД" на бюджетних підрядах заробило майже мільярд гривень.
Співвласниками ТОВ "Антарес-БУД" є Володимир Цуцкарєв та його донька Юлія Філіпова. Наразі компанія є фігурантом кримінального провадження щодо розкрадання бюджетних коштів під час капремонту даху Лупарівської школи у 2019 році.
Раніше означено товариство виграло підряди на будівництво двох укриттів у лікарнях Миколаєва. Загальна сума підрядів вже складала 145 мільйонів гривень. Журналісти перевірили ціни на будівельні матеріали у кошторисах двох укриттів. Деякі ціни вищі за ринкові. Також у Миколаєві визначилися із підрядником, який побудує нове укриття в обласній дитячій лікарні. Підряд за 62 мільйони 828 тисяч гривень на будівництво бомбосховища отримало вищеозначене товариство "Антарес-Буд".
Також у Миколаївській області шукають фінансування на коригування реконструкції школи. Реконструкції навчального закладу почалась ще у 2017 році. Бюджет проєкту складає 37,3 мільйона гривень. Торги на реконструкцію закладу оголошували три рази. Чи знайдуть фінансування на цей довготривалий проєкт, чи відбудеться реконструкція школи у повному обсязі - питання залишаються відритими. Наразі проєкт знову потребує фінансування.
Крім того, на Миколаївщині уклали угоду на ремонт укриття, будівництво якого запланували ще у 2019 році. На це з бюджету виділили понад 19 мільйонів гривень. Тендер виграло товариство, яке було зареєстровано майже рік тому, але це не завадило бенефіціару фірми заробити понад 40 мільйонів гривень на державних тендерах.
Анна Бальчінос06 листопада 2024 р. 12:25
29 серпня 2024 р. 17:55
28 серпня 2024 р. 17:28
19 серпня 2024 р. 13:48