Чиновницю з Одещини все ж таки визнали винуватою в зловживаннях

10 грудня 2024 р. 16:05

Чиновницю з Одещини все ж таки визнали винуватою в зловживаннях

Фото: Главком

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін вирок, яким визнали винуватою у зловживаннях колишню виконувачку обов'язків начальника юридичного відділу апарату Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області Світлану Анчеєву, але звільнили її від відповідальності через сплив строків давності.

Антикорупційний суд визнав посадовицю винуватою у червні 2024 року, але її захисник подав скаргу на це рішення, повідомляє "Слово і діло".

"Апеляційну скаргу залишити без задоволення, а вирок Вищого антикорупційного суду від 14 червня 2024 року - без змін. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Касаційного кримінального суду Верховного суду протягом трьох місяців із дня її проголошення", – визначив суд.

Строки у справі спливли ще у 2020 році, втім експосадовиця хотіла отримати виправдувальний вирок і не просила про закриття справи за строками давності. Суд визнав її винуватою у зловживаннях і призначив 4 роки позбавлення волі із забороною обіймати посади у державних органах та органах місцевого самоврядування, державних установах та підприємствах, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк 3 роки та зі штрафом у розмірі 17 тисяч гривень. Однак її звільнили від відповідальності через строки давності.

Також Вищий антикорупційний суд ще у 2021 році звільнив від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням термінів давності трьох із шести обвинувачених у межах кримінального провадження про зловживання службовців низки установ з відчуженням землі Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова.

За версією слідства, Подолян, Власов та інші зловживали службовим становищем. У результаті їхніх дій було відчужено низку земельних ділянок із державної власності загальною площею 10,7 га. Цю землю потім поділили на 140 ділянок і передали у приватну власність для ведення садівництва третім особам. Таким чином, державі було завдано збитків на 20,9 млн грн.

В березні 2020 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи Національного антикорупційного бюро завершили досудове розслідування у справі про обвинувачення директора та заступника директора по виробництву Інституту ім. Таїрова, колишніх посадових осіб Овідіопольської районної державної адміністрації, начальника відділу Держкомзему в Овідіопольському районі Одеської області та директора "Дослідного господарства ім. Таїрова" у протиправному виведенні із державної власності та заволодінні 9,82 га особливо цінних земель Інституту ім. Таїрова.

Кирило Бойко