Колишнього першого заступника Труханова викликали на допит у НАБУ

07 серпня 2023 р. 11:34

Колишнього першого заступника Труханова викликали на допит у НАБУ

Михайло Кучук. Фото: Одеська мерія

Національне антикорупційне бюро України оприлюднило на своєму сайті повістку із викликом на допит колишнього першого заступника Одеського міського голови Михайла Кучука.

Як зазначається у повістці, експосадовця чекають у НАБУ наступного понеділка, 14 серпня.

"Повістка про виклик Кучука Михайла Ілліча. Вам необхідно прибути 14.08.2023 року о 10:00 до Національного антикорупційного бюро України за адресою: м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3 для допиту, проведення інших слідчих (розшукових) та процесуальних дій під час досудового розслідування у кримінальному провадженні № 52022000000000057 від 22 лютого 2022 року, як підозрюваного", - йдеться в тексті документа.

Раніше Національне антикорупційне бюро України оголосило у розшук колишнього першого заступника Одеського міського голови Михайла Кучука. 

На початку січня Михайло Кучук написав заяву про звільнення з посади. 

У грудні 2022 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи Національного антикорупційного бюро оголосили про підозри в хабарництві та участі у злочинній організації трьом заступникам Одеського міського голови. Йшлося саме про Михайла Кучука, виконувача обов’язків заступника міського голови Одеси – керівника апарату виконавчого комітету Одеської міської ради Олега Бриндака, та заступницю міського голови Одеси Світлану Бедрегу

За даними слідства, в ході досудового розслідування встановлено, що з осені 2021 року учасники злочинної організації контролювали питання забудови в місті Одеса, розпорядження коштами місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств та їхню взаємодію з приватним сектором ринку.

Для реалізації злочинних дій вони, за даними прокурорів, налагодили процес систематичного підкупу службових осіб Одеської міської ради, які забезпечували прийняття необхідних рішень. 

Михайло Кучук зокрема, за версією слідства, контролював діяльність підпорядкованих управлінь - головних розпорядників коштів та надавав їх керівникам вказівки про призупинення розрахунків за ремонт доріг у місті. Такі дії створювали умови для отримання злочинною організацією неправомірної вигоди від підрядника за поновлення виплат.

Також слідчі зазначають, що він позитивно голосував у складі виконавчого комітету за рішення, якими встановлювалися тарифи на поводження із твердими побутовими відходами в місті Одесі та про зміни до бюджету, що відповідали інтересам злочинної організації. 

Читайте також: Одеським топчиновникам в мерії платили матдопомогу під час війни