Сонячні панелі та укриття: на що витратило бюджетні кошти Управління містобудування у Миколаєві

24 квітня 2025 р. 17:40

Сонячні панелі та укриття: на що витратило бюджетні кошти Управління містобудування у Миколаєві

ІЛЮСТРАЦІЯ: ШІ

У 2025 році Управління містобудування Миколаєва спрямувало понад 650 мільйонів гривень на укриття та енергомодернізацію закладів освіти та медицини. Найбільше коштів пішло на реконструкцію обласної дитячої лікарні, на яку витратили понад 600 мільйонів гривень. Проєкт виграла компанія з неоднозначною репутацією.

Інтент за допомогою платформи державних та комерційних торгів zakupivli.pro вирішив дослідити, на які проєкти були витрачені бюджетні кошти міста. 

Платформа державних та комерційних торгів zakupivli.pro провела дослідження щодо витрат міського бюджету на різні проєкти.

У січні 2025 року Управління містобудування та архітектури Миколаївської ОДА заклало понад 223 тисячі гривень на послуги з охорони приміщень, постачання електричної енергії та електронних комунікацій. Також було ініційовано капітальний ремонт підвалів Южноукраїнського професійного ліцею за 7,8 мільйона гривень і ремонту Новоодеського професійного коледжу на суму понад 32 мільйони. Для авторського нагляду за ремонтом укриття в Новоодеському коледжі виділили понад 99 тисяч гривень.

Для охорони фортифікаційних споруд запланували 4,4 мільйона гривень. Крім того, для розробки проєктно-кошторисної документації на встановлення гібридної сонячної електростанції на даху Миколаївської обласної клінічної лікарні, яка забезпечить резервне живлення для відділення діалізу, було передбачено 512 688 гривень.

Адвокатські послуги обійшлися бюджету у 360 тисяч, а постачання теплової енергії — в 99 тисяч. Ще 249 200 гривень пішло на авторський нагляд за ремонтом укриття Миколаївського політехнічного коледжу. Для нагляду за реконструкцією дитсадка "Сонечко" в Коблевому виділили 124 600 гривень. Загалом на авторський нагляд за будівництвом подвійної споруди для укриття ліцею №4 витратили 204 700 гривень.

Коригування проєктно-кошторисної документації для ремонту поліклініки Березнегуватської райлікарні обійшлося у 322 200 гривень.

У березні було оголошено тендер на реконструкцію обласної дитячої лікарні на суму 614 мільйонів гривень. Підряд отримала компанія "Антарес-БУД", яка, попри не найкращу цінову пропозицію, часто виграє великі тендери на регіональному рівні та має зв'язки з кримінальними справами. Авторський нагляд за реконструкцією лікарні коштував 1 мільйон 170 тисяч 528 гривень.

У квітні значні суми пішли на проєктування гібридних сонячних електростанцій для різних об'єктів соціальної сфери. Наприклад, 143 880 гривень було витрачено на проєкт для Центру медичної реабілітації, а для Центру офтальмології — 138 540 гривень.

Крім того, на сонячні електростанції на дахах інтернатів та шкіл Миколаївщини було передбачено сотні тисяч гривень, зокрема на інтернат №4 (195 480 грн), Мішково-Погорілівську школу-інтернат (300 980 грн) та інші заклади.

Велику суму було також витрачено на проєкти для геріатричного пансіонату в Вознесенську та психоневрологічних інтернатів, по 252 880 гривень для кожного.

Нещодавно мали відбутися торги на капітальний ремонт укриття в Степківській школі, але тендер було призупинено через порушення законодавства у тендерній документації.

У 2024 році найбільше витрат було на ремонти шкіл, укриттів та реконструкцію водогонів, загальна сума найбільших закупівель перевищила 1,5 мільярда гривень.

Анна Бальчінос