Голова Приморського суду Одеси піднакопичив за рік понад пів мільйона

18 травня 2024 р. 13:52

Голова Приморського суду Одеси піднакопичив за рік понад пів мільйона

Сергій Кічмаренко. Фото: Вікіпедія

Голова Приморського районного суду Одеси Сергій Кічмаренко задекларував у 2023 році готівкові заощадження на суму 2,1 мільйона гривень, що на 536 тисяч 661 гривню більше ніж у 2022 році.

Про це свідчить декларація судді за 2023 рік. 

Також на 150 тисяч гривень зросла сума заощаджень його дружини Наталії Кузьменко. Щодо валютних заощаджень то тут ані у судді, ані в його дружини не змінились - 27 тисяч 474 долари США на двох.

Заробітна плата судді торік склала 2 мільйони 286 тисяч 661 гривню, а в дружини 1 мільйон 592 тисячі 265 гривень. 

Власної автівки в судді немає й він користується автомобілем Volkswagen Multivan 2011 року випуску, який належить Володимиру Кічмаренку, судячи з по батькову — брату. Дружина голоси приморського суду їздить на Volvo XC90 2021 року випуску. 

З нерухомості в судді задекларовані:

  • Житловий будинок площею 290,2 квадратного метра з ділянками землі 10,9 сотки та 11,38 сотки в селі Маринівка Усатівської громади Одещини, який належить Сергію Кічмаренку.
  • Гараж площею 153,4 квадратного метра Сергія Кічмаренка в Одесі.
  • Квартира Сергія Кічмаренка площею 168 квадратних метрів в Одесі.

Дружина судді Наталя Кузьменко володіє квартирою в Одесі 170,3 квадратного метра та земельною ділянкою в Кароліно-Бугазі площею шість соток. 

Раніше видання "Слідство.Інфо" повідомило, що голова Київського районного суду Одеси Сергій Чванкін задекларував компанію дружини в США, яка володіє апартаментами в Маямі на суму близько 12 мільйонів гривень. 

Утім як зазначили в суді, квартира у штаті Флорида, місто Hallandale Beach придбана компанією OCEAN PROJECT 828 LLC за кредитним договором, укладеним строком на 30 років з переданням даної квартири в іпотеку. На теперішній час вищевказаною юридичною особою укладено договір оренди вказаної квартири з метою погашення відсотків за кредитом та тіла кредиту за рахунок орендних платежів.

У декларації за 2023 рік головою суду зазначено інформацію щодо набуття його дружиною корпоративних прав на компанію OCEAN PROJECT 828 LLC, а також вказано, що його дружина є кінцевим бенефіціаром компанії OCEAN PROJECT 828 LLC. Отже, вказана інформація не приховувалась і була вказана в декларації за 2023 рік з дотриманням вимог антикорупційного законодавства.

"Про набуття корпоративних прав на компанію OCEAN PROJECT 828 LLC дружина голови суду повідомила податкові органи в Україні в червні 2023 року згідно ст. 39-2 п. 5.5. Податкового кодексу України", - наголосили у пресслужбі суду.

Дружина колишнього заступника голови Херсонської міської адміністрації Сергія Орєхова — Ольга з початку 2024 року отримувала виплати, як внутрішньо переміщена особа, але вказувати суму у декларації чоловіка відмовилася.

А от дружина очільника Одеської обласної військової адміністрації Олега Кіпера стала власницею двох квартир у Києві та чотирьох об'єктів нерухомості в Буковелі. 

Крім того, міський голова Очакова Сергій Бичков придбав житло за кордоном та отримав у подарунок від матері кошти у сумі 12 мільйонів гривень. 

Кирило Бойко