"Інфоксводоканалу" запланували надати пільги щодо земельного податку
01 липня 2025 р. 14:17

Члени постійної комісії з питань планування, бюджету і фінансів під час засідання 1 липня узгодили перелік підприємств, яким нададуть пільги у сплаті земельного податку в місті, у який увійшла філія "Інфоксводоканала".
Надання пільг цьому підприємству викликало дискусію між обранцями, адже депутат Володимир Корнієнко, який не є членом комісії, але був присутній на засіданні з правом дорадчого голосу, висловив сумнів у доцільності надання цієї пільги саме "Інфоксводоканалу".
Депутат наголосив, що кошти, які підприємство заощадить, можна було б спрямувати на ремонти мереж, які "Інфоксводоканал", за словами депутата, не ремонтує, бо вони не на його балансі.
"В засобах масової інформації зазначалося, що під пільгу "Інфоксводоканалу", закладені 25 мільйонів гривень. Фактично ці кошти недоотримав бюджет. Їх можна було спрямувати на ремонти. На думку моїх виборців свого часу "Інфоксводоканал" віддали у приватну власність", - наголосив депутат.
Депутат запропонував не ухвалювати надання пільги "Інфоксводоканалу" щонайменше до надання підприємством депутатам інвестиційного плану на використання зекономлених 25 мільйонів гривень.
"Щоб ці кошти не пішли на заміські будинки та автівки власникам", - заявив депутат.
У відповідь член комісії депутат Дмитро Танцюра наголосив, що під час передання мереж "Інфоксводоканалу" він голосував проти й пригадав, що тоді планувалося передати мережі за 1 гривню, але депутати наполягли на ухваленні інвестиційної угоди.
"Зараз водоканал працює добре й воду подає. Я хочу, щоб ви не були трошки Трампом, знаєте трам-пам-пам. Ми усі чекали що трам-пам-пам прийде й війна закінчиться, а він виявився комерсантом, а не політиком. Ми з вами маємо розуміти, що соціальна частина в пільгах є, бо завдяки цьому рішенню плата за землю не буде закладена в тариф й він не зростає", - зазначив депутат.
Представники "Інфоксводоканалу" наголосили, що підприємство не заощадить жодних коштів, адже ці гроші не будуть передані підприємству. Щодо інвестиційної угоди, яку укладали за часів передання мереж підприємству, то та угода вже виконана й до початку повномасштабного вторгнення підприємство виносило на сесію нові угоди. Утім зараз питання інвестиційної угоди узгоджується з обласною військовою адміністрацією. Щодо тарифів, то їх встановлює Національна комісія регулювання електроенергетики та комунальних послуг України. Й на 2025 рік компанія зобов'язалася витратити 120 мільйонів на інвестиції.
Зрештою чотирма голосами "за" та за одного депутата, що утримався перелік узгодили.
Кирило Бойко