Катування, вбивства, зґвалтування: поліцейські зафіксували 47 тисяч воєнних злочинів окупантів

11 грудня 2022 р. 15:55

Катування, вбивства, зґвалтування: поліцейські зафіксували 47 тисяч воєнних злочинів окупантів

Фото: ГУ ДСНС України в Одеській області

За час повномасштабного вторгнення росії в Україну поліцейські зафіксували 47 тисяч воєнних злочинів, вчинених окупантами.

Про це повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко під час зустрічі зі співробітниками Управління дотримання прав людини.

Генерал поліції наголосив, що серед злочинів зафіксовано катування, зґвалтування, вбивства мирного населення. Крім того додав, що в умовах війни до важливих функцій, які виконують поліцейські Управління дотримання прав людини, додалися гуманітарні місії – надання допомоги населенню на звільнених територіях, доставлення продуктів та життєво необхідних речей людям, які пережили в надскладних умовах окупацію, підтримка тих, хто сьогодні знаходиться на лінії фронту.

Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" спільно з громадською організацією "Агентство економічного розвитку", в рамках глобальної ініціативи "Трибунал для путіна" нарахували більше тисячі нових епізодів ймовірно скоєних міжнародних злочинів за дев'ять місяців повномасштабної російсько-української війни. Загалом у Миколаєві вже зафіксовано 255 злочинів російської армії проти цивільного населення. З них 47 - за останній місяць. Зокрема у листопаді задокументували загибель 26 людей та поранення 84.