Керівники одеського медзакладу виплатили собі 200-відсоткові "ковідні", а підлеглим недоплатили

16 листопада 2022 р. 10:23

Керівники одеського медзакладу виплатили собі 200-відсоткові "ковідні", а підлеглим недоплатили

Фото: 2GIS

Керівництво Комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" виплатило собі 200-300% "ковідні" доплати на загальну сумму 3,9 мільйонів гривень, про це повідомляє Інтент з посиланням на Південний офісі Держаудитслужби, за результатами ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Центру за період з 1 березня 2018 року по 1 вересня 2022 року. 

Загалом керівництво підприємства незаконно виплатило різні доплати та премії у розмірі 9,7 млн грн.

Водночас працівникам, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз і працюють із живими збудниками туберкульозу, не доплатили 4,4 млн грн установленої законодавством необхідної допомоги на оздоровлення під час відпустки.

Також в Центрі не використали протитуберкульозний препарат "Капреоміцин", через що в нього сплинув термін придатності й це  призвело до завдання збитків державному бюджету на загальну суму 4,6 млн грн.

"Тобто тоді як в інших регіонах не вистачало життєво необхідних ліків, вони зберігалися на складі в Одесі без використання, поки не сплинув термін придатності", - зазначили аудитори.

Також ревізори встановили, що керівництво Центру у 2021 році зайво витратило 2,3 млн грн на оплату продуктів харчування без фактичного їх отримання. Продукти закупалися й передавалися на відповідальне зберігання.

"Слід зазначити, що серед продуктів, які відправлені на «відповідальне зберігання», – хліб та молочні вироби з обмеженим терміном придатності. Завдяки втручанню ревізорів повернуто до бюджету 1,6 млн грн", - похвалилися в Південному офісу Держадитслужби.

Під час ревізії аудитори встановили, що придбане на 29,4 млн грн Центром медичне устаткування для боротьби з COVID-19 не було введено в експлуатацію і перебуває на зберіганні в заводській упаковці. На складі під час ревізії виявлено обладнання, яке має російське походження.

"А частина обладнання клініко-діагностичної лабораторії, яку також передали в пік епідемії на відповідальне зберігання, взагалі десь зникла. Усього «зникло» різного обладнання на суму 1,1 млн грн. Коли це сталося, – ніхто не знає", - наголосили ревізори.

Аудитори передали матеріали перевірки до Служби безпеки України, склали протоколи про адміністративне правопорушення щодо чотирьох посадових осіб та два протоколи про адміністративне правопорушення за порушення законодавства про публічні закупівлі.

Раніше працівники Південного офісу Державної аудиторської служби перевірили закупівлі, які проводила комунальна установа "Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ" Одеської міської ради у квітні – червні 2022 року та встановили завищення вартості виконаних послуг (з ремонту) з нанесення розмітки на загальну суму 626 тисяч гривень, а також укладання договорів на закупівлю товарів та послуг без проведення визначених Законом процедур закупівель.

Також аудитори в результаті ревізії питань фінансово-господарської діяльності Департаменту комунальної власності Одеської міської ради за період з жовтня 2019 року по червень 2022 року встановили фінансові порушення на суму 185,5 мільйонів гривень. 

А у вересні ревізори зазначали, що Управління освіти Красносільської сільради придбало та оплатило подальший монтаж і підключення обладнання для Красносільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, але обладнання в школі наразі відсутнє.