Колумбарій за 3 мільйони: в Южному без аукціону обрали підрядника

05 травня 2024 р. 09:44

Колумбарій за 3 мільйони: в Южному без аукціону обрали підрядника

Фото: Wikimapia

Управління капітального будівництва Южненської міської ради Одеського району Одеської області обрало підрядника для будівництва колумбарію на місцевому кладовищі.

Про це йдеться у системі електронних закупівель Prozorro

 Закупівлю провели у форматі відкритих торгів з особливостями й конкурентів в "переможця" - товариства з обмеженою відповідальністю "Еко-Сепро" не було. 

Тож наразі компанія претендує на 3 мільйони 608 тисяч гривень. Роботи вона повинна завершити до 20 грудня 2024 року. 

За даними сервісу YouControl, товариство з обмеженою відповідальністю "Еко-Сепро" зареєстроване у 2019 році в Одесі. Власник Іван Коваржик зареєстрований у Сергіївці Білгород-Дністровського району Одеської області.

Колумбарій — місце захоронення урн з прахом після кремації. Розташовується в катакомбах або склепах. Існують колумбарії у вигляді меморіальної стіни з нішами для зберігання урн. Колумбарій крематорію здебільшого має вигляд упорядкованої земельної ділянки для поховання урн з прахом. В Україні працює три колумбарії при крематоріях (за порядком появи): у Києві, Харкові та Одесі. Планується будівництво колумбарію на військовому меморіалі Личаківського цвинтаря у Львові.

У форматі відкритих торгів з особливостями, майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги.

Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п'ять календарних днів. 

З початком повномасштабної агресії російської федерації проведення закупівель в форматі відкритих торгів з особливостями, коли терміни процедур знижені, а в переможців немає конкурентів стали переважати над іншими. 

За даними Міністерства економіки, з 14 по 20 грудня 2022 року 306 успішних торгів на Prozorro із 347  були завершені з одним учасником. Тобто майже 90% закупівель за цей період проведені з одним учасником торгів. 

Втім позаминулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. 

Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону.

Кирило Бойко