На будівництво системи фільтрації води у Миколаєві планують залучити 6 мільярдів
25 грудня 2024 р. 14:25
ФОТО: Dream
У Миколаєві запланували нове будівництво системи фільтрації води та модернізацію наявних інфраструктурних об'єктів. На це потрібно залучити понад 6 мільярдів гривень.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на екосистему Dream.
Метою проєкту є забезпечення Миколаєва стабільним і якісним водопостачанням через будівництво системи напірної фільтрації, що дозволить покращити якість питної води та підвищити надійність водопостачання.
Ініціатором проєкту будівництва виступила Миколаївська міська рада, виконавцем - КП "Миколаївводоканал". Проєкт будівництва системи напірної фільтрації та водозаборів пов'язаний із цілями, викладеними у документі "Стратегія розвитку Миколаївської територіальної громади".
Скриншот: Dream
Головний етап проєкту містить будівництво сучасної системи фільтрації питної води. У рамках цього етапу буде встановлено нове обладнання для очищення води.
Результати, які очікують від реалізації проєкту:
- Надійне та стабільне водопостачання для Миколаєва.
- Помітне покращення якості питної води.
- Змінення залежності від єдиного джерела водопостачання завдяки створенню додаткового водозабору.
- Підвищення стійкості системи водопостачання до впливу кліматичних змін і технічних ризиків.
- Ефективніше управління водними ресурсами через реконструкцію водосховища.
Бюджет проєкту складає 6 мільярдів 103 мільйони 650 тисяч гривень. Згідно з описом проєкту "Стале водопостачання м. Миколаєва", з січня 2026 року планується будівництво системи напірної фільтрації з наявним водозабором з річки Інгулець. У 2028 році — реконструкція Жовтневого водосховища, у 2029 - будівництво нового водозабору на річці Південний Буг.
Скриншот: Dream
Також буде встановлено потужне фільтраційне обладнання, яке дозволить здійснювати очищення води у режимі напору, що підвищить продуктивність системи та зменшить енергетичні витрати.
На будівництво системи напірної фільтрації планують витратити у першу чергу 71 мільйон євро, у другу - 63,3 мільйона євро. На реконструкцію Жовтневого водосховища - 84 мільйони, на будівництво нового водозабору - 128,8 мільйона євро.
Проєкт реалізується з жовтня 2024 року та потребує фінансування.
А на Південноукраїнській АЕС планують встановити систему діагностики зі штучним інтелектом. Такі системи також встановлять ще у двох атомних станціях України. Метою проєкту є підвищення продуктивності виробництва. Орієнтовний бюджет проєкту складає 392 мільйони.
Також у Миколаєві запланували модернізацію енергетичної інфраструктури для безперебійного енергопостачання місцевого електротранспорту. На це планують залучити понад 64 мільйонів гривень.
Анна Бальчінос29 грудня 2024 р. 16:55
03 грудня 2024 р. 13:55