На Одещині з початку російського вторгнення розслідують 84 воєнні злочини

26 травня 2022 р. 11:05

На Одещині з початку російського вторгнення розслідують 84 воєнні злочини

Правоохоронці Одеської області наразі проводять розслідування 84 кримінальних проваджень, зокрема воєнні злочини про порушення законів та звичаїв війни, а також злочини, пов’язані з посяганням на територіальну цілісність і недоторканість України.

Як повідомляє Центр публічних розслідувань з посиланням на Одеську обласну прокуратуру, наразі увага правоохоронців зосереджена на необхідності належної фіксації відомостей про воєнні злочини, передусім порушення норм міжнародного гуманітарного права, зокрема своєчасного отримання і збереження показань потерпілих і свідків таких кримінальних правопорушень.

Між тим з огляду на збільшення фактів незаконного перетину кордону, правоохоронці більш фіксуються на виявленні організованих груп, які здійснюють незаконне переправлення через державний кордон військовозобов’язаних.

Також у період дії воєнного стану на потреби Збройних сил України вже перераховано 7,8 млн грн, передані 34 транспортних засоби та 130 кубометрів деревини, на які у ході досудового розслідування кримінальних проваджень накладався арешт.

Нагадаємо, 17 травня прокуратура почала досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни через обстріли Одеської області, що відбулися 16 травня.

Троє дорослих та дитина постраждали в результаті обстрілів Одеської області вранці 16 травня. Того ж дня до Одеси не долетіла крилата ракета. 

Також правоохоронці розпочали досудові розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни через ракетні обстріли Одеси та Одеської області 10 травня.