На Одещині затримали антикорупціонера: звинувачують у хабарництві
14 листопада 2024 р. 13:31
Фото: Одеська обласна прокуратура
В Одеській області затримали уповноваженого з антикорупційної діяльності одного з державних підприємств регіону. Він разом зі спільником вимагав хабар з військовозобов’язаного чоловіка.
Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі.
Згідно з матеріалами слідства, антикорупціонер зі спільником запропонували військовозобов’язаному "розв'язати питання" про звільнення від обов’язку служити у ЗСУ. За свої "послуги" вони запросили 17 тисяч доларів, причому 7 тисяч доларів отримали як перший транш.
За ці кошти ділки обіцяли через знайомих лікарів оформити фіктивну документацію, що призведе до прийняття МСЕК рішення про визнання військовослужбовця непридатним до служби та надання статусу особи з інвалідністю другої групи.
Фото: Одеська обласна прокуратура
Протягом кількох місяців зловмисники спілкувалися з військовозобов’язаним, вимагаючи хабар і погрожуючи порушити його права у випадку відмови.
Антикорупціонера та спільника затримали на "гарячому", під час отримання грошей.
Їм висунули підозру за частиною 3 статті 369-2 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання за одержання неправомірної вигоди за вплив на рішення осіб, що виконують функції держави.
За даними СБУ, затримано ексзаступника керівника державного морпорту та діючого працівника установи, які продавали військовозобов’язаним підроблені довідки про інвалідність. Для виготовлення фальшивки ділки використовували знайомих лікарів з місцевої МСЕК.
Нещодавно правоохоронці викрили схему ухилення від мобілізації, якою займався 22-річний житель Одеси. Він пропонував військовозобов'язаним "допомогу" з отриманням документів про непридатність до служби за 2500 доларів.
Після розслідування ЦПР стосовно громадських формувань, прокурори Київської окружної прокуратури м. Одеси викрили на корупції заступника голови ГФ "Підрозділ сприяння правоохоронним органам". Чоловіку інкриміновано вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 4 ст. 368-3 КК України). Підозрюваний наладив схему протиправного заробітку на військовозобов’язаних, які бажають отримати "бронь" від мобілізації.
Раніше ЦПР проводив розслідування щодо діяльності формувань, які могли займатися нелегальним продажем посвідчень для пересування під час комендантської години та захистом від мобілізації.
Ірина Глухова03 червня 2024 р. 14:34
02 лютого 2024 р. 21:26