На встановленні 11 сонячних електростанцій на Херсонщині зекономлять 2 мільйони донорських грошей
27 жовтня 2024 р. 12:13
Фото: Depositphotos
Великоолександрівська селищна рада Херсонської області обрало підрядника для встановлення за гроші Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) 11 сонячних електростанцій. Виділено на це було майже 7,3 мільйона гривень, а договір уклали на 5,7 мільйона гривень.
Про це Центр публічних розслідувань дізнався з системи електронних публічних закупівель Prozorro та з Цифрової екосистеми для підзвітного управління відновленням Dream.
Відкриті торги з особливостями щодо придбання та встановлення сонячних електростанцій з монтажем та пусконаладкою селищна рада оголосила 16 жовтня. Оціночна вартість робіт була 5,9 мільйона гривень. Підрядник має до 30 квітня 2025 встановити й запустити 11 сонячних електростанцій на 11 артезіанських свердловинах, які складаються з 18 панелей.
Фото: Скрін Prozorro
Свої пропозиції на конкурс подали троє учасників: ТОВ "Країна-парк", асоціація "Центр впровадження енергозберігаючих та інноваційних технологій", ФОП Сергієнко Ганна Вікторівна. ТОВ запропонувало виконати ці роботи за 5 мільйонів 720 тисяч гривень, асоціація - за 5 мільйонів 742 тисячі гривень, а підприємець - за 5 мільйонів 750 тисяч гривень. Переможцем відповідно оголошено ТОВ "Країна-парк". Наразі вони очікують рішення щодо укладання договору.
"Країна-парк", згідно з аналітичним порталом youcontrol, зареєстроване у 2019 році у Києві зі статутним капіталом 50 тисячі гривень. Основний вид діяльності – організація будівництва будівель. Засновником і керівником ТОВки є Юрій Казмірський, який зареєстрований у місті Донецьк. За час існування компанія лише чотири рази (разом з останнім) брала участь у публічних закупівлях. Отримала три підряди на загальну суму 20,4 мільйона гривень.
Свого часу в Dream проєкт Великоолександрівської селищної ради "Відновлення системи водопостачання, каналізаційної насосної станції, встановлення сонячних панелей для питного водопостачання" отримав фінансування від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Тоді, його вартість була 7,2 мільйона гривень. Передбачалось, що встановлення сонячних електростанцій покращить надання якості послуг водопостачання та водовідведення, а також забезпечить безперебійне функціонування критичної інфраструктури.
Фото: скрін Dream
Раніше управлінню освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради вдалось зекономити 200 тисяч на автобусі для школярів. А одеське приватне підприємство "Інноваційна платформа будівництва" (колишня назва "Будівельно монтажне підприємство 2015") має відшкодувати Великодолинській селищній раді понад 600 тисяч гривень. Відповідне рішення прийняв обласний господарський суд. Причина позову – неналежне виконання підрядником ремонтних робіт.
Олеся Ланцман09 вересня 2024 р. 11:48