Облаштувальнику "Європейської алеї" в Доброславі віддали без аукціону підряд на "Меморіал пам'яти"

30 червня 2024 р. 11:09

Облаштувальнику "Європейської алеї" в Доброславі віддали без аукціону підряд на "Меморіал пам'яти"

Фото: Думська

Доброславська селищна рада Одеського району Одеської області вирішила укласти угоду із Товариством з обмеженою відповідальністю "Фемка" про капітальний ремонт Меморіалу пам'яті Героїв України в селищі.

Відповідна інформація міститься в системі електронних закупівель Prozorro.

Закупівлю провели як відкриті торги з особливостями. Конкурентів в ТОВ не було. Таким чином до 31 грудня 2024 року компанія має зробити капітальний ремонт та отримати за це 1 мільйон 383 тисяч гривень.

За даними сервісу YouControl, ТОВ "Фемка" зареєстроване у 2020 році у Доброславі. Кінцевий бенефіціар — Сергій Хоменко. 

У 2023 році Доброславська селищна рада Одеського району Одеської області вирішила укласти угоду із Товариством з обмеженою відповідальністю "Фемка" про капітальний ремонт та облаштування території зони відпочинку "Європейська алея" по проспекту Свободи.

Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги.

Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації - п'ять календарних днів. 

 Часто під час таких торгів не відбувається аукціону тож учасник не має конкурентів. 

За даними Міністерства економіки, з 14 по 20 грудня 2022 року 306 успішних торгів на Prozorro із 347  були завершені з одним учасником. Тобто майже 90% закупівель за цей період проведені з одним учасником торгів. 

Втім після початку повномасштабного вторгнення російської федерації Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. 

Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону. 

Кирило Бойко