Очільнику Одеської райради Барвіненку суд визначив заставу в мільйон

21 березня 2024 р. 15:00

Очільнику Одеської райради Барвіненку суд визначив заставу в мільйон

Фото: Facebook

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід голові Одеської районної ради Віталію Барвіненко у вигляді застави розміром в мільйон гривень. Його підозрюють у зловживанні владою.

Про це стало відомо з ухвали ВАКС.

"Застосувати до підозрюваного  запобіжний захід у виді застави у розмірі 331 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить один мільйон дві тисячі двісті шістдесят вісім гривень", - йдеться в ухвалі.

Згідно із судовим рішенням, фігурант зобов’язаний до 15 травня прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді та суду за першою вимогою й повідомляти їм про зміну місць свого проживання та роботи. Також Барвіненку заборонено відлучатися за межі Одеси та Одеської області без дозволу слідчого, прокурора та суду. Серед іншого, підозрюваний має здати на зберігання до відповідного органу паспорт (паспорти) для виїзду за кордон.

Застава має бути внесена не пізніше п’яти днів із дня обрання запобіжного заходу.

За даними Центру публічних розслідувань, посадовець у серпні 2022 року став власником двох квартир в Одесі площею 63,1 та 48,8 квадратного метра. Про це йдеться в його декларації оприлюдненій Національним агентством з питань запобігання корупції.

Ще з нерухомості Віталій Барвіненко задекларував:

  • Дві земельні ділянки в селі Марлахівка Київського району загальною площею 2,8 тисячі кв.м.
  • Квартири: в Києві (27,9 кв.м), Одесі (54,4 та 43,6 кв. м), Затоці (38,7 кв.м), Греції (53 кв.м).
  • Нежитлове приміщення в Маріуполі площею 50,7 кв.м (володіє ним з 2011 року).

Також Барвіненко подав декларацію про суттєві зміни в майновому стані у 2023 році, де вказав придбання автівки Toyota Camry того ж року випуску. А от у 2021 році голова районної ради придбав ВАЗ 2101 1979 року випуску. Також в нього задекларовані: Toyota Land Cruiser 2016 року випуску та  Land Rover discovery 4 2012 року. З аксесуарів Віталій Барвіненко віддає перевагу швейцарським годинникам. Їх в нього шість — два  Breguet та по одному Vacheron Constantin, Patek Philippe, Ulysse Nardin й Harry Winston.

Раніше в НАБУ повідомляли, що екснардепу та голові однієї з районних рад 12 лютого повідомили про підозру в незаконному отриманні компенсації за оренду житла. Дії особи кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України. За інформацією журналіста Олега Новікова, тоді Барвіненку повідомили про підозру у незаконному отриманні 613 тисяч гривень компенсації за винайм житла у столиці, коли він мав власну квартиру. 

Інтент звернувся до Віталія Барвіненка за коментарем й той зазначив, що читав про це в новинах.

"Працюю у звичному режимі в кабінеті, знаю що це провадження існує з 2018 року, жодних слідчих дій за цей час зі мною не проводилось", - зазначив він.

Барвіненко, згідно з його деклараціями за 2019, 20182017 та 2016 роки отримував компенсацію за винайм готельного номера. Щоправда, згідно з деклараціями сумарно за чотири роки виходить, що він отримав 738 тисяч 430 гривень. При цьому усі чотири роки він володів в Києві квартирою, а у 2018 році в столиці квартиру придбала і його дружина.

Зазначимо також, що у 2018 році Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактом присвоєння бюджетних коштів при виплаті 25 депутатам Верховної Ради України компенсацій за оренду житла у Києві – серед них можуть бути тодішні нардепи-одесити. Зокрема й Віталій Барвіненко.

Ірина Глухова