Оновлено! "Одеська кіностудія" може зникнути через збитковість, — аудитори

05 червня 2024 р. 15:07

"Одеська кіностудія" може зникнути через збитковість, — аудитори

Фото: Вікіпедія

"Одеська кіностудія" через неефективні управлінські рішення керівництва та бездіяльність акціонерів стала збитковою і ризикує припинити своє існування.

Таку заяву зробили спеціалісти Південного офісу Державної аудиторської служби України за результатами аудиту фінансової діяльності компанії.

За даними аудиторів, перевіркою встановлено, що за останні п'ять років через неефективні управлінські дії та рішення кіностудія недоотримала доходів або втратила таку можливість, а також здійснила зайві витрати на загальну суму понад 400 мільйонів гривень.

Зокрема досі не проведена державна реєстрація речових прав на нерухоме майно – земельні ділянки ПрАТ "Одеська кіностудія", що розташовані в елітній зоні Одеси на узбережжі Чорного моря загальною площею 6,6 гектара. Таке зволікання може привести до безповоротної втрати кіностудією цих земель, первісна вартість яких складає понад 61 мільйон гривень.

Крім того, не проведення переоцінки вартості майна, що належить кіностудії, призвело до заниження вартості її активів на майже 200 мільйонів гривень.

Значні проблеми кіностудії пов'язані з доходами від авторських прав на свою продукцію. Наприклад, під час аудиту встановлено, що Державне агентство України з питань кіно передало приватній структурі ТОВ "Фірма Будущеє" виключні майнові авторські права на використання національної культурної спадщини та загальнодержавної власності України – Фільмофонду, створеного ДП "Одеська кіностудія художніх фільмів" у період з 1955 по 1991 роки.

Всього нараховується 269 картин, серед яких загальновідомі фільми: "Д'Артаньян і три мушкетери", "Пригоди Електроніка", "Місце зустрічі змінити не можна", "Діти капітана Гранта". Внаслідок чого "Одеська кіностудія" не отримала додаткових надходжень на суму майже 13 мільйонів гривень.

Окремою проблемою, за заявою аудиторів, залишається отримання доходів від роялті, які є значно меншими, ніж собівартість створених протягом п'яти останніх років компанією фільмів. Така ситуація може завдати збитків на суму понад 40 мільйонів гривень.

У відповідь пресслужба Одеської кіностудії зазначила, що "сума в 400 млн грн є цілковито маніпулятивною".

"Дана цифра взята з описової частини аудиторського висновку, де складені математичним шляхом усі цифри, які є не більше, аніж економічним припущенням спеціалістів, які проводили аудит і не мають відношення до безпосередньої перевірки, результати якої викладені в акті ревізії. Крім того, описова частина, яка підкреслила окремі види діяльності, не має прямого впливу на Одеську Кіностудію. Звертаємо увагу, що важливими є фактичні порушення, а не описова частина. Згідно акту ревізії, де відображений актуальний стан, перевірялось два порушення на загальну суму близько 1 млн грн і ці порушення були усунуті на час проведення перевірки", - йдеться в повідомленні.

Там відзначають, що "кіностудія працює стабільно і жодних загроз існуванню не існує".

Також за інформацією пресслужби, з початку повномасштабного вторгнення завершено знімальний процес трьох картин. Наразі  триває робота над повнометражним художнім фільмом "Режисер". 

Кирило Бойко