Одеського топприкордонника більше не звинувачують за забудькуватість у декларації

26 липня 2023 р. 09:17

Одеського топприкордонника більше не звинувачують за забудькуватість у декларації

Фото: Держприкордонслужба

Вищий антикорупційний суд України вирішив закрити провадження щодо недостовірності в декларації начальника Південного регіонального управління Державної прикордонної служби Сергія Мула за 2020 рік.

Відповідну ухвалу оприлюднили в Єдиному реєстрі судових рішень. 

Таким чином суд задовольнив клопотання адвоката прикордонника, який наполягав на закритті провадження через закінчення строків давності.

Наразі суд продовжує розглядати недостовірність в декларації прикордонника за 2021 рік.

У березні 2023 року Антикорупційний суд вирішив розглядати справу у закритому режимі. Тоді адвокати чиновника наполягли, що обвинувачений є чинним військовим.

За даними Національного антикорупційного бюро України, у декларації за 2020 рік посадовець не вказав об'єкт незавершеного будівництва, який не введений в експлуатацію, але повністю придатний для проживання - садибний будинок з надвірними побудовами, в якому його дружина разом з дітьми постійно проживала протягом 2020 року. 

У декларації за 2021 рік він приховав факт користування членами його сім'ї цим об’єктом і, водночас намагаючись створити штучне уявлення про дотримання вимог закону, відобразив дані про цей об'єкт, як про земельну ділянку зі спорудами, не відобразивши дані про його вартість.

У 2021 році ЗМІ повідомляли, що на робочому місці Сергія Мула та у нього вдома проводилися обшуки, підставою для яких стала інформація про те, що чиновник не задекларував будинок вартістю 6 мільйонів гривень. Тоді в нього ніби знайшли понад 40 мільйонів гривень, які не були задекларовані. Також у нього знайшли документи, що свідчать про володіння нерухомим майном в Італії та Іспанії.

Кримінальне провадження, за даними ЗМІ, було розпочато за статтею незаконного збагачення. А ще у нього, ніби  знайшли паспорт громадянина Колумбії, на ім'я Хорхе Фернандес, а також велику суму готівки в євро, доларах і білоруських рублях, три банківські карти, одна з них швейцарського банку Credite Suisse.

У січні 2023 речниця Південного регіонального управління ДПСУ Іванна Плантовська потрапила у скандал через те, що вихвалялась у соцмережах відпочинком за кордоном і гламурним життям. Її звільнили.