Парламент дозволив посадовцям отримувати коштовні подарунки, якщо вони віддаватимуть їх ЗСУ

11 липня 2022 р. 11:14

Парламент дозволив посадовцям отримувати коштовні подарунки, якщо вони віддаватимуть їх ЗСУ

Верховна Рада України скасувала обмеження на період воєнного стану на вартість подарунків, які можуть отримувати посадовці, якщо їх буде використано для потреб Збройних сил України або допомоги постраждалим від агресії російської федерації.

Як повідомляє Центр публічних розслідувань, відповідне рішення підтримали 240 народних депутатів, серед яких також обранці, що мають відстоювати інтереси мешканців Одеської області: 

  • "Слуга народу": Олександр ГоренюкСтепан ЧернявскийОлексій ЛеоновОлег КолєвАндрій КостінІван ШинкаренкоСергій КолебошинЮлія Діденко.
  • "Європейська солідарність" - Олексій Гончаренко.
  • Депутатська група "Платформа за життя та мир" - Микола Скорик.  
  • Депутатська група "Відновлення України" - Артем Дмитрук.

Олександр Ткаченко ("Слуга народу") не голосував, так само як і Антон Кіссе ("За майбутнє"). Анатолій Урбанський ("За майбутнє") був відсутній. 

Як зазначається на сторінці законопроєкту на сайті ВР, розділ "Прикінцеві положення" закону "Про запобігання корупції" доповнюється пунктами про те, що з дня введення воєнного стану та протягом місяця з дня його припинення "вимога щодо відповідності подарунків загальновизнаним уявленням про гостинність та обмеження щодо вартості подарунків", встановлені законом, не поширюються на вчинення ряду дій.

Серед них – одержання грошових коштів, у повному обсязі використаних виключно для здійснення переказів на рахунки НБУ для підтримки Збройних сил або для гуманітарної допомоги постраждалим від російської агресії; здійснення благодійних пожертв на користь ЗСУ або постраждалих; здійснення витрат на придбання та доставку товарів з подальшою їх передачею ЗСУ та іншим військовим формуванням або правоохоронним органам, а також постраждалим внаслідок агресії рф.