На Одещині затримали військовослужбовця за підозрою у вимаганні грошей в підлеглих
07 квітня 2023 р. 10:20
Фото: ДБР
Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру начальнику матеріального забезпечення однієї з військових частин Одеської області, який вимагав з підлеглих військовослужбовців віддавати йому частину коштів з щомісячних надбавок, встановлених на період воєнного стану.
Як стверджують у ДБР, в разі відмови він погрожував підлеглим проблеми з проходженням служби та навіть фізичною розправою.
Наразі працівники Бюро зазначають, що задокументували понад 30 фактів вимагання та одержання посадовцем грошей з підлеглих на загальну суму понад 600 тисяч гривень.
Військовослужбовцю повідомили про підозру у вимаганні чужого майна з погрозою насильства, одержанні неправомірної вигоди, умисному невиконанні наказу, застосуванню насильства до підлеглого.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Нині вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура в оборонній сфері Південного регіону.
Раніше працівники ДБР викрили на корупції заступника командира однієї з військових частин на Одещині. Він вимагав 120 тисяч гривень з підлеглого військовослужбовця за підписання документів на переведення до іншого військового підрозділу.
Підполковник діяв у змові з начальником речової служби частини. Вони вимагали від військового гроші за підписання обхідного листка та не ініціювання службової перевірки щодо нестачі бронежилетів.
Обох зловмисників затримано під час отримання частини хабаря у сумі 100 тисяч грн.
Військовослужбовці підозрюються у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище. (ч. 3 ст. 368 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років з конфіскацією майна.
Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону.
Раніше очільниця служби у справах дітей на Одещині зробила ухилянта опікуном чужої дитини.
Посадовицю підозрюють у внесенні до офіційних документів неправдивих відомостей та у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України.
Про це повідомляє Білгород-Дністровський районний відділ поліції Одещини.
У серпні 2022 року правоохоронці викрили 29-річну одеситку, яка використала свого 15-річного прийомного сина для безперешкодного вивезення військовозобов’язаного чоловіка за кордон.
Громадянка забезпечила призовника документами про опіку над підлітком, які надали право виїхати чоловіку з дитиною з України. Реалізації задуму перешкодили правоохоронці. Обвинувальний акт щодо одеситки вже в суді.
Водночас у ході слідства з'ясувалося, що до видачі офіційних документів із завідомо неправдивою інформацією, якими послуговувався чоловік на пропускному пункті під час спроби перетнути державний кордон України, причетна очільниця служби у справах дітей однієї з громад Одеського району. Матеріали щодо посадовиці поліцейські виділили в окреме провадження.
Так, на прохання своєї знайомої громадянка внесла до офіційної документації завідомо неправдиву інформацію про те, що підліток проживає з 38-річним жителем Одеського району, який і забезпечує його базові потреби. Також фігурантка передала знайомій погоджений та завірений печаткою бланк заяви про надання згоди на виїзд за кордон неповнолітньому у супроводі нового опікуна, до якої згодом були внесені неправдиві дані.
"За наявністю достатніх доказів, зібраних поліцейськими, слідчі під процесуальним керівництвом Білгород-Дністровської окружної прокуратури повідомили посадовиці про підозру у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та у сприянні організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України шляхом надання засобів, вчиненому службовою особою з використанням свого службового становища. Ці злочини передбачені частиною 1 статті 366 та частиною 2 статті 332 Кримінального кодексу України. Суд обрав підозрюваній запобіжний захід у вигляді застави розміром сто тисяч гривень. Жінку відсторонили від посади. Правопорушниці загрожує до семи років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років", - прокоментував начальник Білгород-Дністровського районного відділу поліції Павло Бобчинський.
21 березня 2023 р. 11:07