На реконструкцію Жовтневого водосховища миколаївська влада виділила 300 тисяч
17 січня 2025 р. 15:33
ФОТО: Dream
На реконструкцію Жовтневого водосховища з місцевого бюджету виділили понад триста тисяч гривень. Проєкт пов'язаний з необхідністю ліквідації негативних наслідків через знищення Каховської гідроелектростанції.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на екосистему Dream.
Планується реконструкція Жовтневого водосховища у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних зі знищенням Каховської гідроелектростанції. Проєкт є об'єктом інвестиції.
Метою проєкту є забезпечення жителів Миколаєва питною водою належної якості. Ініціатором проєкту виступила Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області.
Скриншот: Dream
Бюджет проєкту складає 1,5 мільйона гривень. Зазначено, що ці кошти призначені не скільки на саму реконструкцію, скільки на послуги інженера-консультанта, з яким вже уклали договір.
Наразі загальний обсяг підтверджених джерел фінансування становить 22, 1% від суми, тобто - 330 тисяч гривень. Кошти було надіслано відповідно до рішення Миколаївської міської ради від 13 травня 2024 року №32/2 "Про внесення змін до рішення міської ради від 23.12.2023 № 27/12 "Про бюджет Миколаївської міської територіальної громади на 2024 рік".
Згідно з постановою Кабінету міністрів України від 22 листопада 2024 року "Про виділення коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії", Жовтневе водосховище мають ввести в експлуатацію до 6 червня 2025 року.
Для фінансування проєкту водогону, що забезпечить Миколаїв питною водою, Уряд запланував залучити донорські кошти. Будівництво оцінили в 8,7 мільярда гривень.
Скриншот: Dream
Угоду на послуги інженера-консультанта з реконструкції Жовтневого водосховища Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області підписала у серпні минулого року. До липня 2025 року підрядник має надавати відповідні консультації. Відомство уклало угоду з ТОВ "В.С. Інжиніринг".
Згідно з даними аналітичної системи YouControl, товариство повʼязане з колишнім заступником мера Одеси Геннадія Труханова — Вʼячеславом Шандриком. Товариство є однім з чотирьох фірм, які створили консорціум "Південна Інжинірингова Компанія", що своєю чергою належить колишньому віцемеру. Товариство неодноразово фігурувало у журналістських розслідуваннях.
За два роки вторгнення на державних закупівлях компанія заробила понад 16 мільйонів гривень. Щодо публічних фінансів, зазначено, що компанія отримала 33,7 мільйона гривень впродовж 2024 року від Служб відновлення різних областей країни.
Також на зміну великому будівництву, коли по країні виділяли сотні мільйонів на різні інфраструктурні об’єкти, після початку повномасштабного вторгнення й регулярних обстрілів рф в Україні запустили проєкт відновлення.
Профільні регіональні відомства, які раніше називались службами автомобільних доріг, перейменували у служби відновлення та розвитку інфраструктури. За майже три роки повномасштабної війни служби відновлення в Миколаївській та Одеській областях провели десятки закупівель з відновлення доріг і мостів, зруйнованих війною. Центр публічних розслідувань проаналізував, як триває відновлення в Одеській й Миколаївській областях.
Анна Бальчінос03 грудня 2024 р. 13:55
26 листопада 2024 р. 18:25