Ремонт корпусу одеської "інфекційки" за 148 мільйонів віддали без аукціону

02 червня 2024 р. 09:52

Ремонт корпусу одеської "інфекційки" за 148 мільйонів віддали без аукціону

Фото: Вікіпедія

Управління капітального будівництва Одеської міської ради провело закупівлю для обрання підрядника, якому заплатять за ремонтно-реставраційні внутрішні оздоблювальні роботи Валіховського корпусу міської клінічної інфекційної лікарні.

Відповідна інформація міститься в системі електронних закупівель Prozorro, повідомив Центр публічних розслідувань.

Закупівлю провели у форматі відкритих торгів з особливостями тож в обраного підрядника не було конкурентів. Ним стало товариство з обмеженою відповідальністю "АБЗ Промбуд". Компанія розраховує отримати 148 мільйонів 307,5 тисячі гривень й повинна буде виконати роботу до 31 грудня 2025 року. 

За даними сервісу YouControl, ТОВ "АБЗ Промбуд" зареєстроване у 2009 році в місті Дружківка Краматорського району Донецької області. Власники жителі Донеччини подружжя Сергій та Тетяна Колос. 

Цю закупівлю вже проводили у грудні 2021 року. Тоді учасників було троє — товариства з обмеженою відповідальністю: "Укрспецпроект", "Олімп Буд Девелопмент", "Ремонтно-будівельна дільниця "Одесголовпостач". 22 лютого 2022 року остаточно обрали переможцем тендеру ТОВ "Укрспецпроект", яке погоджувалося працювати за 108 мільйонів 99,9 тисячі гривень. 

Але тоді закупівлю скасували у зв'язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі, а потім розпочалася повномасштабна агресія російської федерації.

Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги.

Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п'ять календарних днів. 

 Часто під час таких торгів не відбувається аукціону тож учасник не має конкурентів. 

Утім позаминулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. 

Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону. 

Кирило Бойко