Шкрябаю дозволили вільно пересуватися Україною

09 лютого 2022 р. 20:22

Шкрябаю дозволили вільно пересуватися Україною

Вищий антикорупційний суд дозволив колишньому голові депутатської комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради Василю Шкрябаю вільно переміщуватись по Україні. Його НАБУ та САП підозрюють в участі у злочинній організації Володимира Галантерніка та зловживаннях на суму 689 млн грн.

Це рішення сьогодні, 9 лютого, ухвалила слідча суддя ВАКСу Наталія Мовчан, інформує Центр публічних розслідувань із зали суду. 

Також Василю Шкрябаю продовжили дію запобіжного заходу у частині дії додаткових обов’язків. Його зобов'язали прибувати на першу вимогу до детектива, прокурора, слідчого судді, суду; повідомляти детективу, прокурору та суду про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними; не відвідувати приміщення ПП "Дофін", ТОВ "Транском Буд" групи компаній "Будова" та будівлі одеської прокуратури, здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорт громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України та в'їзд в Україні.

За словами прокурора САП Валентина Мусіяки, щодо Шкрябая актуальні два ризики: втечі та впливу на свідків. Проте адвокат Тарас Пошиванюк ставить під сумнів ці ризики у тому числі з огляду на арешт всього майна його клієнта та нібито відсутність показань проти нього. 

Прокурор Валентин Мусіяка

Також захист вважає, що Шкрябай не є суб’єктом інкримінованого йому злочину. За словами Пошиванюка, його притягують до відповідальності, як голову комісії, а не як депутата, тому він не є посадовою та службовою особою, бо не мав належних функцій.

Адвокат переконує: оскільки комісія - колегіальний орган, то інші члени комісії компетентні та ніхто на них не впливав. 

Адвокат Тарас Пошиванюк

“Самостійні думаючі люди на допитах не змогли підтвердити, як вони проголосували на комісії за проєкти щодо земельних ділянок навіть за відсутності орендаря”, - апелював прокурор. 

Крім того, Шкрябай запевнив, що на нього були покладені лише організаторські функції, а тому він незаконно постав перед Фемідою. 

Суддя зауважила, що з розповіді Шкрябая складається враження, що функції комісії полягають лише в тому, аби взяти до уваги думку  журналістів та громадськості. 

На її уточнення підозрюваний сказав, що головне завдання комісії -  поповнення бюджету міста. 

Проте прокурор зазначив, що проєктів рішень були жорсткі вимоги: чим вони обґрунтовуються, які очікування від реалізації. За його словами, саме від пакету документів залежить винесення на комісію і саме голова комісії це перевіряє, а також голова мав розпорядчо-організаційні рішення, тому його дії і кваліфікували за службовою статтею. 

Між іншим, у засіданні стало відомо, що минулого тижня Національне антикорупційне бюро допитало Василя Шкрябая у справі щодо діяльності злочинної організації в Одесі. 

Нагадаємо, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду не задовольнила клопотання адвоката “юриста” Галантерніка Діаміда Згонника про скасування повідомлення про підозру у справі щодо створення та діяльності злочинної організації. 

Заступнику міського голови Одеси Олегу Бриндаку 8 лютого, продовжили дію запобіжного заходу в частині продовження процесуальних обов’язків за підозрою у справі щодо створення та діяльності злочинної організації в Одесі. 

Автор: Катерина Петренко