Сто п'ятдесят мільйонів за тепло: в Миколаєві вирішили встановити теплові пункти

10 жовтня 2024 р. 15:55

Сто п'ятдесят мільйонів за тепло: в Миколаєві вирішили встановити теплові пункти

ФОТО: Миколаївоблтеплоенерго

У двох багатоповерхівках Миколаєва вирішили встановити теплові пункти. На це запланували витратити майже 150 мільйонів гривень. 

Про це свідчать дані екосистеми Dream. 

Ініціатором проєктів виступило обласне комунальне підприємство "Миколаївоблтеплоенерго".

Так, згідно з даними екосистеми планується встановлення індивідуальних теплових пунктів в багатоповерхових житлових будинках мікрорайону Намив та у Корабельному районі.

Індивідуальний тепловий пункт (ІТП) — це автономна установка, яка інтегрується в систему теплопостачання будинку та дозволяє автоматично регулювати подачу теплової енергії залежно від реальних потреб будівлі.

На тепловий пункт у мікрорайоні Намив закладено 70.9 мільйона, у Корабельному районі - 78,3  мільйона гривень.

Кожен індивідуальний тепловий пункт включає такі складники:

  • Теплообмінник: Головний компонент для передачі тепла з центральної тепломережі до опалювальної системи будинку.
  • Насосні блоки: Забезпечують циркуляцію теплоносія в системі.
  • Система автоматичного управління: Регулює температуру теплоносія відповідно до змін погодних умов.
  • Лічильники тепла: Вимірюють кількість спожитої теплової енергії з високою точністю.
  • Фільтри: Очищають теплоносій і захищають обладнання від забруднень.
  • Регулятори тиску та температури: Забезпечують стабільну роботу системи опалення.

Основними цілями проєкту є: підвищення ефективності системи теплопостачання, зменшення теплових втрат, оптимізація споживання тепла, поліпшення комфорту мешканців коштом індивідуального регулювання температури в будинку та скорочення витрат на обслуговування та оплату теплопостачання. 

Згідно з описами проєктів, на встановлення теплових пунктів піде 24 місяці. Наразі проєкти знаходяться у стадії підготовки та очікують фінансування.

Також у  Миколаєві запланували будівництво комплексу, який забезпечить місто резервним джерелом теплопостачання. На проєкт виділили понад вісімсот мільйонів гривень. Так, планується будівництво енергогенеруючого комплексу на біомасі для забезпечення резервного джерела теплопостачання котельні ОКП "Миколаївоблтеплоенерго".

Крім того, комунальне підприємство "Миколаївоблтеплоенерго" знову шукає підрядника для будівництва нової підземної магістральної теплової мережі централізованого теплопостачання. Минулого разу торги на понад п'ятсот мільйонів були скасовані.

Ще у Миколаєві запланували ремонт майданчиків під контейнери для сміття. На це з бюджету закладено майже 800 тисяч гривень. Так, адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради запланувала відремонтувати 11 майданчиків під контейнери для збору твердих побутових відходів 

Анна Бальчінос