Суд конфіскував автомобіль посадовця міграційної служби в Одеській області
11 грудня 2024 р. 17:20
Фото: ДБР
За матеріалами розслідування ДБР суд конфіскував в дохід держави елітний автомобіль марки Mercedes вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався керівник управління міграційного контролю ГУ ДМС України в Одеській області.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
Встановлено, що автомобіль Mercedes-Benz G400 D, вартістю 5,65 мільйона гривень, чиновник придбав та оформив на матір у 2023 році. При цьому ні його доходи, ні доходи матері не дозволяли це зробити.
11 грудня 2024 року колегія суддів ВАКС задовольнила позов прокурора САП про визнання необґрунтованим володіння автомобілем вартістю 5,6 мільйона гривень. Також суд постановив стягнути автомобіль в дохід держави.
Раніше ЦПР писав, що Державне бюро розслідувань повідомило про викриття організованої групи лікарів, які допомагали здоровим чоловікам призовного віку отримувати медичні документи, що дозволяло медико-соціальній експертній комісії визнавати їх непридатними до служби.
Навесні 2024 року лікар "Одеської обласної клінічної лікарні" почав надавати платні послуги чоловікам, які намагались уникнути мобілізації. До своєї протиправної схеми він залучив 12 лікарів з різних закладів міста, посадових осіб "Одеського обласного Центру медико-соціальної експертизи" та їхніх родичів, які виконували функції посередників.
За даними слідства, лікарі вигадували здоровим чоловікам діагнози та виготовляли необхідну медичну документацію на підтвердження історії хвороби, навіть, робили знімки МРТ. Надалі, військовозобов'язані, з пакетом готових документів йшли до МСЕК, де їх зустрічали підготовлен члени комісії для оформлення групи інвалідності.
Раніше повідомлялось, що детективи ДБР скерували до суду справу колишнього співробітника "Дар'ївської колонії", який співпрацював з окупантами, а згодом служив в Одесі у територіальному центрі комплектації та соціальної підтримки.
Під час окупації частини Херсонської області колишній інспектор колонії перейшов на аналогічну посаду до загарбників. Він працював в захопленому закладі на окупантів до звільнення частини регіону, а після деокупації вирішив залишитися на підконтрольній Україні території.
Згодом чоловік був мобілізований та потрапив на службу до одного з районних ТЦК Одеської області, де вручав повістки військовозобов'язаним. Колегам він розповідав про свою свідому проукраїнську позицію та приховував співпрацю з окупантами.
Наразі він обвинувачується у колабораційній діяльності й в разі доведення його провини чоловіку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.
Тим часом херсонського депутата, фігуранта реєстру зрадників, визнали винним у співпраці з окупантами. Наразі йому присудили 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Володимир Ганжа в березні 2022 року добровільно погодився надати допомогу російським військовим, дозволивши їм розмістити військову техніку на території своєї агрофірми.
Ігор Льов30 вересня 2024 р. 14:28
09 квітня 2024 р. 13:11