В Одесі військові намагалися приховати побиття чоловіка та примусову доставку в ТЦК

15 липня 2023 р. 18:21

В Одесі військові намагалися приховати побиття чоловіка та примусову доставку в ТЦК

Фото: XYdessa

Жорстоке затримання чоловіка в Одесі співробітниками ТЦК офіційно пояснили тим, що громадянин вів пряму трансляцію розгортання мобільного блокпосту, що заборонено нормами правового режиму воєнного стану.

Про це повідомили в Одеському обласному територіальному центрі комплектації та соціальної підтримки.

Там прокоментували, що під час інциденту, отримавши зауваження від представників Нацгвардії, громадянин "провокував" військових.

"Під час перевірки його документів і звірки даних за базою ухилянтів, громадянин почав погрожувати, і поводився агресивно, не припиняючи провокацій. Співробітники одного з районних ТЦК та СП Одеси, не втримавши емоцій, перевищили повноваження і, застосувавши силу, всадили його в транспортний засіб для доставки в центр комплектування", - повідомили в відомстві.

Там визнають, що районний ТЦК "намагався приховати свою причетність до інциденту".

За результатами службової перевірки виявили тих, хто перевищив службові повноваження і використав необлікований транспорт.

"Винні посадові особи притягнуті до дисциплінарної відповідальності і будуть переведені у бойові підрозділи", - зазначили в обласному ТЦК.

В свою чергу, адвокат Віталій Матвєєв нагадав, що раніше речниця Сил оборони півдня Наталія Гуменюк прокоментувала відео, на якому 14 липня люди у військовій формі із застосуванням сили затримують чоловіка в Одесі: "Машина не наша, співробітники ТЦК - не наші".

"Речниця насправді приховала справжню інформацію, адже злочин скоєний співробітниками з одного з районного ТЦК та СП Одеси", - зазначив він.

Гуменюк пояснює ситуацію тим, що згодом була проведена більш ретельна перевірка.

"Ми ж теж розуміємо, що військових можна вирахувати. І тих, хто під них вдягається. Розуміли, що є що перевірити додатково. І зробили це. І визнали ганебний факт. А прецедент у всього кейсу поганий. Але ми не ховаємось, а працюємо над покращенням", - каже речниця.

Раніше Ставка Верховного Головнокомандувача ЗСУ звільнила з посади начальника Одеського обласного ТЦК Євгена Борисова.

Читайте також: Справа одеського блогера, якого утримували в ТЦК: що робити в такій ситуації та як реагують силовики