В Одесі затримали члена громадського формування, який продавав посвідчення
12 березня 2025 р. 14:06

Фото: Нацполіція в Одеській області
Правоохоронці затримали в Одесі члена громадського формування, який за хабарі гарантував чоловікам безперешкодне пересування територією України та за її межі.
Як повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції в Одеській області, чоловіка затримали після організації двох оборудок, що були оцінені ним у 800 та 9 тисяч доларів. Йому повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України і в разі його провини на чоловіка очікує позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.
Читайте також: Громадські формування виявилися охоронними компаніями, які отримують бюджетні кошти: ЦПР зняв фільм-розслідування
За даними слідства, 35-річний підозрюваний пропонував чоловікам за 800 доларів винагороди оформлення членства у своєму громадському формуванні, яке нібито давало б можливість безперешкодно пересуватися містом і поза його межами, у тому числі в комендантську годину, та уникнути призову за мобілізацією до Збройних Сил України.
Читайте також: "Добровольці" за бюджетний кошт, охоронці а-ля добровольці, формування за підтримки влади: хто стоїть за одеськими ГФ
Окремо за 9 тисяч доларів зловмисник гарантував клієнтам виготовлення військово-облікових документів з відміткою про непридатність до служби, з якими можна було б виїхати за кордон. Слідчі та співробітники УСБУ в Одеській області задокументували обидві оборудки з одним із клієнтів.
Затримали його під час передачі чоловіку посвідчення члена громадського формування та отримав 800 доларів за нього, а пізніше взяв ще 9 тисяч доларів за виготовлення військово-облікових документів, які мав передати згодом.
У затриманого вилучили останній гонорар та інші речі що мають значення для слідства. Також було встановлено, що затриманий вже має судимість за зловживання впливом.
За наявності достатньої кількості зібраних доказів затриманому повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368-3 Кримінального кодексу України – в одержанні службовою особою юридичної особи приватного права, незалежно від організаційно-правової форми, неправомірної вигоди для третьої особи за вчинення дій з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто надає таку вигоду, повторно та за попередньою змовою групою осіб, а також за ч. 3 ст. 332 того ж кодексу – в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів, усуненням перешкод, вчиненій з корисливих мотивів.
Кирило Бойко
21 січня 2025 р. 15:22