В Одеській міській раді замислили повернутись до Глибоководного випуску
30 листопада 2024 р. 14:28
Фото: засідання комісії з питань житлово-комунального господарства
Постійна комісія з питань житлово-комунального господарства підтримала ініціативу щодо повернення до будівництва та запуску Глибоководного випуску одеської каналізації у море.
Як пояснила під час засідання комісії заступниця Одеського міського голови Ганна Позднякова, наразі скидання каналізаційних стоків здійснюється до Хаджибейського лиману через каналізаційну помпову станцію "Північна", але обсяги скидання збільшуються й станція може не впоратись з ним.
Натомість завершення будівництва та запуск Глибоководного випуску міг би розв'язати проблему, але наразі навколо нього точиться кілька кримінальних справ, випуск недобудований.
"Його було б гарно добудовувати й запускати, бо на нього витратили вже багато коштів зокрема з державного бюджету й поки там все не згнило остаточно треба щось з ним вирішувати", - зазначила посадовиця.
Зазначимо, що журналісти Центру публічних розслідувань на тлі виникнення смороду в Одесі, який тримався понад тиждень, дослідили історію будівництва каналізаційного "Глибоководного випуску", який коштував державі понад 300 мільйонів.
Аналітики дійшли висновку, що до вартості самого проєкту "Глибоководного випуску", можна додати ще й бюджетні кошти, які регулярно витрачали на ремонт греблі Хаджибейського лиману й зняли про це фільм.
Саме будівництво випуску, стало вже причиною для відкриття кримінального провадження щодо бізнесмена Руслана Тарпана - у липні 2022 року Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) навіть заявляло, що "Глибоководний випуск", який будували в Одесі фірми ексдепутата Руслана Тарпана з компанії "Incor Group", є набором будівельних матеріалів, які непридатні до використання.
У ході досудового розслідування у кримінальному провадженні бізнесмена оголосили в розшук в Україні, з огляду на що досудове розслідування у кримінальному провадженні зупинено.
Однак, як зазначає детектив, для виконання ухвал слідчих суддів Вищого антикорупційного суду про допит свідків за клопотаннями сторони захисту досудове розслідування у кримінальному провадженні було відновлено. Після проведення допиту 1 лютого 2021 року досудове розслідування було знову зупинено у зв'язку з продовженням перебування підозрюваного у розшуці.
А 17 серпня 2021 року підозрюваного оголосили у міжнародний розшук. У липні 2019 року колегія суддів апеляційного суду Одеської області розглянула апеляцію на рішення суду першої інстанції про зняття з бізнесмена Руслана Тарпана і депутата Одеської міськради Олександра Орлова підозр, пов'язаних з можливою аферою у справі по глибоководному випуску. Руслан Тарпан - кінцевий бенефіціар групи компаній "Інкор".
Кирило Бойко10 січня 2024 р. 14:38
12 грудня 2022 р. 11:17
08 грудня 2022 р. 11:45
06 грудня 2022 р. 11:23