Верховний суд залишив за ґратами одеського суддю-хабарника

08 грудня 2022 р. 11:49

Верховний суд залишив за ґратами одеського суддю-хабарника

Зображення: Інтент

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду України залишив у силі вирок Вищого антикорупційного суду щодо визнання судді Павла Меденцева з Одеси винним в отриманні 570 тисяч гривень хабаря, повідомляє інтент з посиланням на САП.  

Заслухавши доводи сторін, Верховний Суд підтримав позицію прокурора САП та відмовив стороні захисту у задоволенні їхніх касаційних скарг. 
 
Таким чином, Вищий антикорупційний суд, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду та Касаційний кримінальний суд визнали Павла Меденцева винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною 5 статті 368 Кримінального кодексу України (в редакції на час вчинення злочину) та призначили покарання у виді 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Гроші він отримав у три етапи, двічі – безпосередньо у службовому кабінеті, від директора приватного підприємства, яке судилося зі страховим товариством та фізособою-підприємцем, домагаючись стягнення страхової виплати, а також компенсації матеріальних та моральних збитків на загальну суму 2,3 мільйони гривень. 

Павло Меденцев - син колишнього заступника прокурора області та директора коледжу Юридичної академії Анатолія Меденцева.

Вищий антикорупційний суд України оголосив вирок судді Господарського суду Одеської області Павла Меденцева у жовтні 2020 року. 

1 квітня 2014 року суддю затримали під час одержання хабаря. Проте право на арешт судді у Верховній Раді вдалося отримати лише 15 червня 2015 року – на той час він вже втік із країни, ймовірно, до Росії.

У вересні 2016 року президент Петро Порошенко звільнив Павла Меденцева з посади судді за порушення присяги через те, що той не з'являвся на роботі з 8 квітня 2014 року.