Топ-5 найбагатших керівників лікарень Одеської облради
30 жовтня 2024 р. 22:12
Ілюстрація ЦПР
Десять медзакладів мають відношення до Одеської обласної ради, яка звільняє та призначає там очільників. Але останнім часом цим займається голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер. Центр публічних розслідувань перевірив фінансову звітність за 2023 рік кожного з діючих на той період директорів клінік, лікарень, центрів та зробив свій рейтинг найзаможніших керівників. Серед них є маловідомі, а є й одіозні. Наприклад, колишня директорка Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області Світлана Ізосімова, або ексочільниця Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я Оксана Денисенко. Декларацію директорки скандального Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру Ольги Покітко ЦПР також не обійшов увагою.
Директори з найбільшим доходом
Найбільший дохід торік отримала керівниця Одеського обласного центру нефрології та діалізу Олена Кузар. Крім заробітної плати в 996,5 тисяч гривень лікарка отримала ще 605 тисяч гривень від продажу 0,5 частки квартири в Чорноморську. Тож її річний дохід склав 1,61 мільйона гривень.
І, якщо Кузар на першій сходинці в загальних доходах, то її колега, очільниця Багатопрофільного шпиталю ветеранів Ольга Грицкевич, на першій позиції по заробітній платі. Адже минулого року вона заробила 1,17 мільйона гривень. Іншого доходу директорка шпиталю не мала.
Трохи менше отримав керівник Одеської обласної дитячої клінічної лікарні Павло Георгієв – 1,16 мільйона гривень. Як директор лікарні він отримав 765,1 тисячі гривень, як лікар-анестезіолог там же – 131,4 тисячі гривень і як викладач Одеського обласного базового медичного фахового коледжу ще 2,5 тисячі гривень. Крім цього Георгієв отримав 251,1 тисячі гривень пенсії. З січня 2024 року новою очільницею медзакладу стала Ольга Удовиченко.
Колишня директорка Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я Оксана Денисенко торік отримала дохід у 1,1 мільйона гривень. З них 147,1 тисячі гривень склав дохід від бізнесу й 58,8 тисячі – пенсія. Все інше - заробітна плата з основної роботи та за сумісництвом.
У грудні 2023 року Денисенко подала заяву про звільнення. Як розповів начальник Одеської ОВА Олег Кіпер, причиною звільнення керівниці стали серія порушень, виявлених під час перевірки медичного закладу. "Ми розриваємо контракт і зараз шукаємо нового кандидата. Є проблеми з закупівлями, ставленням до військових, а також з ремонтом, харчуванням та охороною. Керівництво центру ставилося до цього дуже недбало", - пояснив тоді Кіпер. Також за його словами, особиста атмосфера, яку створила Денисенко в колективі, ускладнювала працю в установі. Крім цього очільник ОВА висловив претензії до кадрової політики, зазначивши незрозумілу кількість прессекретарів у центрі в порівнянні з іншими установами.
З січня 2024 року заклад очолив Костянтин Рябухін.
Й на останній сходинці, з найменшим доходом у 636,1 тисячі гривень, знов-таки колишній, директор Одеської обласної клінічної лікарні Юрій Гульченко. В 2023 році лікар отримав 464,9 тисячі гривень зарплати, 151,2 тисячі гривень пенсії й 20 тисяч гривень премії.
Новим керівником клінічної лікарні у квітні 2024 року став Андрій Перевезенцев, який до цього працював у Києві.
Найменше в 2023 році – 271,9 тисячі гривень – заробив колишній очільник Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Олександр Толстопятов. Скоріш за все через те, що директором його призначили в листопаді 2023 року. До того центром керувала Світлана Ізосімова.
В липні 2022 року Світлану Ізосімову звільнили з посади за те, що спеціальна робоча група з перевірки ефективності використання та забезпечення збереження майна виявила численні порушення. Група тоді заактувала, що Ізосімова самостійно без узгодження з органом управління вирішила розмістити вільні кошти, отримані від Національної служби здоров'я України для забезпечення реалізації програми медичних гарантій на депозитному рахунку в комерційному банку АТ "Креді Агріколь Банк", не забезпечувала використання грантових коштів понад два роки та призначила собі премії у сумі 616 тисяч 359 грн, зокрема за 2021 рік у розмірі 610 тисяч 104 грн та у 2022 році – 6 тисяч 255 грн. Лікарка оскаржувала звільнення через суд та називала ці дані наклепом.
Найбагатші лікарські родини
Директор Одеської обласної станції переливання крові Михайло Бартко заробив торік не так і багато – 435,8 тисячі гривень. Однак, його дружина Галина в 2023 році отримала 4,3 мільйона гривень доходу. З них 4,2 мільйона гривень – вартість земельної ділянки та будинку в селі Фонтанка, які жінка продала минулого року. Тож загальний дохід родини - найбільший серед очільників одеських обласних медзакладів, а саме 4,74 мільйона гривень.
Подружжя Кузарів торік отримали 2,21 мільйона гривень. До 1,61 мільйона гривень доходу директорки додалися 605 тисяч гривень, які її чоловік Ігор отримав від 0,5 частки квартири в Чорноморську. Іншого доходу чоловіка керівниця обласного центру нефрології та діалізу не задекларувала.
Дружина Павла Георгієва Тетяна минулого року отримала дохід від бізнесу та пенсію. Загальна сума склала 982,9 тисячі гривень. Тож за рік родина отримала 2,14 мільйона гривень.
Ольга Грицкевич у декларації вказала лише свій дохід 1,17 мільйона гривень. Тож загальний дохід родини, членом якої очільниця шпиталю ветеранів вказала лише доньку, залишився незмінним. Не змінився й дохід родини Денисенків – 1,1 мільйона гривень. Адже доходи отримувала в 2023 році лише керівниця обласного медцентру психічного здоров’я. Доходи сина в фінзвіті не згадані.
Гроші на "чорний день"
Найбільше грошей зберегли в родині Бартко – 12 мільйонів гривень. Сам очільник обласної станції переливання крові накопичив майже 3,6 мільйона гривень й ще 8,4 мільйона заощадила дружина директора.
Вдвічі менше заощаджень в родині керівника обласного клінічного медцентру – 6,77 мільйона гривень. В самого директора Вадима Шухтіна накопичено 5,6 мільйона гривень, а в його дружини Ірини – 1 мільйон гривень.
Павло Георгієв за 2023 рік задекларував 1,5 мільйона гривень заощаджень й вказав, що ще майже 5,2 мільйона накопичила його дружина Тетяна.
2,6 мільйона назбирали в родині Гульченків. 80 тисяч гривень накопичив сам директор обласної клінічної лікарні Юрій Гульченко та ще понад 2,5 мільйона – його дружина Наталія.
Подружжя Кузарів заощадили 2,02 мільйона гривень: понад 1,4 мільйона сама директорка обласного центру нефрології та діалізу Олена Кузар та 605 тисячі гривень її чоловік Ігор.
А ось директорка шпиталю ветеранів Ольга Грицкевич та керівниця Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру Ольга Покітко вказали, що жодних заощаджень не мають. Ані вони самі, ані члени їх родин.
Ольга Покітко, до того як очолила регіональний клінічний протипухлинний центр (онкодиспансер), раніше працювала в шкірвендиспансері. За інформацією голови Одеської облради Григорія Діденка, під час перевірки шкірвендиспансеру навесні 2022 року, коли ним керувала Покітко, було виявлено безліч фінансових порушень.
Лікарі з найбільшою житловою площею
В родині Світлани Ізосімової три житлових будинки загальною площею 391 квадратного метра. Один будинок в неї самої площею 159 квадратного метра в селі Фонтанка й два в її чоловіка Сергія – один у Єреміївці Роздільнянського району, місце розташування іншого будинку в декларації не уточнюється.
Ексдиректорка Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області Світлана Ізосімова жодного разу не декларувала дохід своїх чоловіків. А на питання журналістів чому, відповіла, що відповідати не буде, адже вважає, що вони працюють на замовлення.
Михайло Бартко житла не має, але будинок у 348 кв.м у селі Фонтанка є в його дружини Галини.
Олена Кузар має в співвласності з чоловіком квартиру в Чорноморську площею 173 квадратного метра. Плюс у чоловіка ще 0,33 частки квартири або 27 квадратного метра у співвласності там же. Тож в них - 200 кв.м.
Будинок у 149 квадратів у селі Лиманка має дружина Юрія Гульченка Наталія. А сам він житла не має.
Вадим Шухтін володіє двома квартирами в Одесі й будинком у селі Дачне. Загалом в нього 109 кв. м. Житлова нерухомість членів родини в декларації не вказана.
Ніякого житла не задекларували Олександр Толстопятов та Оксана Денисенко. Колишній очільник Одеського обласного центру соціально значущих хвороб вказав, що орендує квартиру в Одесі, а ексдиректорка Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я, що має у власності будівлю пансіонату сімейного відпочинку також в Одесі. Можливо, там же лікарка й мешкає.
Приміщення в Донецьку та об’єкти для яхтсменів
Олександр Толстопятов задекларував нежитлове приміщення 2418 кв.м в Донецьку, що й вивело його на першу сходинку цього рейтингу.
Інші його колеги мають набагато менше. Наприклад, будівля пансіонату сімейного відпочинку в Одесі Оксани Денисенко має 190 кв.м.
А нежитлове приміщення, яке належить чоловіку Світлани Ізосімової Сергію має 162 кв.м.
Приміщенням для яхтсменів площею 117 кв.м, паркомісцем 12,5 кв.м та кладовкою 3,6 кв.м володіє дружина Юрія Гульченка Наталія. В самого очільника обласної клінічної лікарні є приміщення яхтсмена площею 27,2 кв.м. Тож на двох в них 160 кв.м нежитлової площі.
Павло Георгієв має у власності нежитлове приміщення розміром 30,3 кв.м, а в його дружини Тетяни паркомісце в 17,7 кв.м. Олена Кузар має машиномісце 26,2 кв.м, а Вадим Шухтін – нежитлове приміщення 16,5 кв.м.
Грицкевич, Бартко та Покітко нежитлових об’єктів не декларували.
Топ землевласників
Найбільше землі з очільників обласних медзакладів – в родині Георгієвих. Понад 2,9 гектара землі в селі Зоря має керівник обласної дитячої клінічної лікарні Павло Георгієв плюс 3 гектари в селі Мирне має його дружина Тетяна.
Інші його колеги мають землі набагато менше. Наприклад, в подружжя Ізосімових три ділянки в Фонтанці, Прилиманському та Єреміївці, однак їх загальна площа 0,27 гектара.
Також три ділянки є в родині Гульченків. Всі три розташовані в селі Лиманка, загальний розмір - 0,24 гектара.
Три ділянки – одну в Усатовому та дві в Дачному – має Вадим Шухтін. Разом їх площа 0,11 гектара.
В решти керівників по одній ділянці менших розмірів. Кузар та Покітко землю не декларували.
Автівки та човни керівників лікарень та їх родин
Три автівки та човен має подружжя Гульченків. В Юрія Гульченка автівка та човен, а в його дружини Наталії дві автівки. При чому Suzuki Grand Vitara 2013 рік за 390 тисяч гривень очільник обласної клінічної лікарні придбав як раз у 2023 році. Тоді ж й дружина Наталія стала власницею Mercedes-Benz E200 2019 року. Ціну цієї автівки Гульченко в декларації не вказав.
Його колега Вадим Шухтін задекларував дві автівки та два мотоцикли. Одним авто володіє дружина директора обласного клінічного медичного центру Ірина, ще одна автівка й мотоцикли належать самому Шухтіну. Один з мотоциклів – Honda VT750C2B 2011 року випуску – очільник центру придбав торік. В декларації він вказав, що витратив на нього 40 тисяч гривень. При цьому на autoria ціна мотоцикла старшого року випуску стартує від 100 тисяч гривень.
Дві автівки є в родині Бартків. Вони належать дружині керівника Одеської обласної станції переливання крові Галині.
По одній автівці є в Георгієвих, Ізосімових, Толстопятових, Денисенкових, Кузарів та Покітко. При цьому очільниці обласних медзакладів, Олена Кузар та Світлана Ізосімова, транспортом не володіють. Автівки знаходяться у власності їх чоловіків. Натомість в родині Ольги Грицкевич взагалі транспорту немає.
Олеся Ланцман08 вересня 2024 р. 18:10
12 липня 2024 р. 16:36
05 червня 2024 р. 17:04