Після розслідування ЦПР в одеському онкодиспансері змінили головлікаря та скасували тендер

11 вересня 2023 р. 13:42

Після розслідування ЦПР в одеському онкодиспансері змінили головлікаря та скасували тендер

Одеський онкодиспансер

Голова Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олег Кіпер замінив головного лікаря "Одеського регіонального клінічного протипухлинного центра Одеської обласної ради".

Про це він розповів під час зустрічі з журналістами з приводу перебування 100 днів на посаді. 

За його словами, до цього кроку він вдався через сумнівний тендер про придбання томографа, про який Центр публічних розслідувань писав ще у липні.

У розслідуванні йшлося про закупівлю керівництвом онкоцентру власного томографа після скандалів довкола КТ-досліджень, які пацієнти онкоцентру другий рік поспіль проходили в "Інтосані", де, за даними слідства, були завищені як ціни, так і кількість досліджень. 

Проте і з придбанням томографа виявилося не все гладко. Ми з'ясували, що диспансер підписав договір майже на 23 мільйони гривень з "улюбленою" компанією "Алконт-Сервіс" (це не перша закупівля медичних закладів Одещини в "Алконт-Сервісі"). А тендер, попри наявність інших охочих взяти в ньому участь, провели під час відкритих торгів з особливостями й лише з одним учасником. 

Після публікації цього матеріалу тендер на закупівлю томографа скасували, й наразі стало відомо про заміну головного лікаря "Одеського регіонального клінічного протипухлинного центра Одеської обласної ради".

"8 вересня я змінив там головного лікаря. Новий виконувач обов'язків спершу повинен розібратися у ситуації", - зазначив під час зустрічі із журналістами голова адміністрації.

Читайте наше розслідування: Одеський онкодиспансер: чому медцентр звинувачують у розкраданні мільйонів