Директора одеського НАБУ відсторонили: отримав нагороду від Ківалова

16 жовтня 2023 р. 13:40

Директора одеського НАБУ відсторонили: отримав нагороду від Ківалова

Фото: Одеська юридична академія

Президент Одеської юридичної академії Сергій Ківалов нагородив директора Одеського територіального управління НАБУ Володимира Деуліна під час святкування Дня юриста.

15 жовтня ЦПР звернувся в Національне антикорупційне бюро України за коментарями. Наскільки нам стало відомо, працівники НАБУ обурені таким вчинком Деуліна.

16 жовтня в НАБУ повідомили, що за фактом участі директора Одеського територіального управління Національного бюро Володимира Деуліна у заході з нагоди Дня юриста, який проходив у стінах Національного університету "Одеська юридична академія", та отримання ним нагороди від ректора цього вишу розпочато службову перевірку.

"На час проведення перевірки Володимира Деуліна відсторонено від виконання посадових обов’язків", - зазначили в НАБУ.

Центр публічних розслідувань направив запити до НАБУ з питаннями:

  • яку відзнаку отримав Деулін від Ківалова;
  • чим така відзнака передбачена (Положення, Порядок тощо) і на підставі якого нормативного акта затверджено положення чи порядок про присвоєння відзнаки?
  • хто ініціював вручення відзнаки саме визначеному колу осіб, до якого увійшов директор ОдТУ НАБУ?
  • чи дотримався Деулін порядку отримання подарунків і законодавчих обмежень щодо отримання подарунків, встановлених антикорупційним законодавством?


Фото: Одеська юридична академія

Якщо передивитись фото з нагородження, то Деулін отримав сертифікат і до нього щось схоже на памʼятну монету чи медаль, в футлярі. Така відзнака (памʼятна монета чи медаль) може бути виготовлена з цінних металів, що викликає ще більше питань. Є припущення, що ця медаль виготовлена банкнотно-монетним двором Нацбанку. 

В 2021 році НАБУ проводило обшуки в НУ "Одеська юридична академія". Детективи проводили обшуки в рамках крімінального розслідування можливої розтрати службовими особами навчального закладу бюджетних коштів в особливо великих розмірах при закупівлі послуг з ремонту приміщень закладу. Попередня правова кваліфікація — ч. 5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).  


Скрин з відео НАБУ

Ківалов також засвітився на "плівках Вовка", які публіковало НАБУ. Детективи зафіксували розмову нібито між Павло Вовком і Сергієм Ківаловим, де суддя просить останнього підтримати позов проти ВККС, якщо раптом хтось на нього буде виходити із Суворовського райсуду Одеси.

Читайте також: В одеській мерії у руках одного віцемера поєднали повноваження практично всіх "дозвільних" органів