Після привертання уваги журналістів, на Одещині почали діставати з піску фортифікації
11 листопада 2024 р. 11:57
Фото: Telegram-канал GANUL
ЦПР писав, що в Одеській області наприкінці весни 2024 року на узбережжях Чорного моря почали встановлювати бетонні оборонні споруди – тетраподи – проти потенційної висадки російської техніки. Взагалі на усі фортифікаційні споруди області виділили 2,7 млрд грн. Через кілька місяців тетраподи затягнуло в пісок. 10 листопада з’явилася інформація, що нарешті будівельна техніка підрядника почала діставати з піку фортифікаційні споруди.
Про це повідомляє ЦПР.
У реаліях сьогодення, як пояснив ЦПР воєнно-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, тетраподи не дозволяють провести масштабну висадку десанту на узбережжі, коли використовується легка або середньоброньована техніка з амфібійними властивостями. Однак зариті в пісок, повністю свого функціоналу вони не можуть виконати.
"Основна користь від тетраподів, коли вони повністю на поверхні, коли вони повністю своєю масою, габаритами, заважають проїзду ворожої техніки", – розповів експерт.
Фото: ЦПР
За його словами, оборонні споруди треба було не лише встановити і забути.
"Оскільки вони важкі й занурюються в пісок їм впродовж цих місяців треба було проводити постійне обслуговування й оновлювати їх положення на поверхні. Згодом їх важче буде витягнути з піску", – каже Коваленко.
10 листопада на Telegram-каналі одеського активіста Дем’яна Ганула з'явилася інформація, що будівельна техніка нарешті дістає з піску тетраподи, які були встановлені як фортифікаційні споруди в Одеській області.
ЦПР поспілкувався з активістом. За його словами, саме Одеська ОВА запропонувала підрядникам встановити тетраподи близько до води. Зараз, коли конструкції почали йти в пісок, адміністрація не приймає роботи. Тому підрядник за свої кошти підіймає фортифікації.
Скрин з відео
ЦПР звернувся за коментарем до Одеської ОВА. Там нам підтвердили, що "дійсно йдуть роботи".
Зазначимо, що левову частку підрядів обласного департаменту капбудівництва та дорожнього господарства в цьому році склали тендери, пов’язані з обороною. Всього їх було 112 на загальну суму 2,8 мільярда гривень. 59 договорів на 2,7 мільярда уклали на будівництво фортифікаційних споруд й 53 на суму 36,5 мільйона – на нагляд за будівництвом.
Зараз будівництво фортифікаційних споруд на Одещині майже завершено. Як повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 8 листопада на нараді, держава виділила Одеському регіону на ці цілі 2,7 млрд грн. За його словами, в 2024 році уряд визначив серед ключових пріоритетів для підтримки Одещини саме фортифікаційні споруди, спрямовуючи на них значні державні кошти.
"Безпека наших громадян та міцність укріплень — це не просто завдання, а необхідність. У нинішніх умовах забезпечити фортифікації в регіоні було однією з головних вимог часу", — сказав Денис Шмигаль.
Щодо можливої висадки десанту, то речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук вважає, що такої загрози в Одеській області зараз немає. В коментарі ЦПР він зазначив, що наразі висадка десанту неможлива з декількох причин: "По-перше – російські кораблі в принципі не можуть вийти в море. По-друге - росіяни втратили свої десантні спроможності, через знищення ЗСУ кількох великих десантних кораблів та пошкодження інших".
За словами речника, в строю вмс рф залишається п'ять одиниць з 14, тому в принципі їм нема чим висаджуватися. "Після того, як ми знищили ракетний крейсер "Москва", і допоміжне судно, вони зрозуміли, що підійти до українського узбережжя в принципі немає можливості", – зазначив Плетенчук та додав, що такої можливості у росіян немає не лише зі сторони Одеської області, а й іншої частини узбережжя, наприклад, Миколаївської області.
Ната Чернецька30 листопада 2024 р. 08:59
24 жовтня 2024 р. 18:02
23 березня 2024 р. 18:24