У пошуках гуманітарних генераторів: одеська мерія проводить інвентаризацію

18 червня 2024 р. 09:20

У пошуках гуманітарних генераторів: одеська мерія проводить інвентаризацію

Фото: ЦПР

Після публікації журналістки Ірини Гриб про виявлені гуманітарні генератори з Італії та Німеччини в КП та ресторанах Одеси, а також підтвердження ЦПР обшуків Департаментом стратегічних розслідувань, одеська мерія створила комісію та проводить службову перевірку.

Як повідомили в офіційному телеграм-каналі міста, 13 червня в.о. Одеського міського голови Валерій Сілін доручив терміново провести інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей, що знаходяться на балансі або відповідальному зберіганні КП "Одеське електротехнічне експлуатаційно-монтажне підприємство". - зокрема, генераторів, які були зазначені в публікаціях. 

Для виконання протокольного доручення безпосередньо на місцях була залучена комунальна техніка та відповідальні працівники комунальних підприємств. 

"Щодо кожного генератора, який наразі не знаходиться безпосередньо на території комунального підприємства, проводиться службова перевірка", - зазначили в мерії. 

Там також запевнили, що генератори, передані місту від міжнародних партнерів, розподілені по обʼєктам критичної інфраструктури: "всі медичні заклади, підпорядковані місту, а також котельні обладнані генераторами".

Журналістка Ірина Гриб після цього припускає, що чиновники заднім числом можуть спробувати "оформити ресторани та автомийку, де були знайдені гуманітарні генератори як пункти незламності". 

Раніше ЦПР повідомляв, що правоохоронці проводили обшуки в межах кримінального провадження за ч. 4 ст. 191 КК України (Розтрата чи присвоєння майна у великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем).

"Обшуки проводилися в межах кримінального провадження. На даний час, будь-яку іншу інформацію повідомити не можемо", - прокоментували ситуацію ЦПР в Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Зазначимо, що на сайті мерії Одеси вказано, що в грудні 2022 року до Одеси надійшли "потужні генератори від уряду Німеччини для забезпечення безперебійної роботи критичної інфраструктури".

Служба технічної допомоги Німеччини (Bundesanstalt Technisches Hilfswerk) надала два промислових генератори потужністю 1250 кВт, а також сім одиниць по 450 кВт. Доставити вантаж допомогла волонтерська організація з Румунії.

"Генератори потужністю 1,25 мегават направлені на дві великі котельні, які надають тепло майже 60 тисячам одеситів. Роботу ще низки мінікотелень, у разі відсутності енергоенергії, будуть забезпечувати генератори 150 кВт. Один з генераторів на 450 кВт буде встановлений на насосну станцію дамби Хаджибейського лиману", - інформували тоді в мерії.

Раніше ЦПР повідомляв, що мер Одеси Геннадій Труханов не прийшов на засідання по справі "Краяна" - брав участь у міжнародній конференції з питань відновлення України в Берліні.

Ната Чернецька