На засіданні по справі "Краяна" Труханов буде по відеозв'язку, адже перебуває в Берліні

12 червня 2024 р. 09:34

На засіданні по справі "Краяна" Труханов буде по відеозв'язку, адже перебуває в Берліні

Фото: Одеська міська рада

Вищий антикорупційний суд України задовольнив клопотання Одеського міського голови Геннадія Труханова про участь у засіданні щодо обвинувачення у розтраті 92 мільйонів гривень під час придбання будівлі колишнього заводу "Краян".

Про це з посиланням на Одеську мерію повідомив Інтент.

Річ у тім, що засідання призначене на 12 червня, а міський голова натомість наразі знаходиться у відрядженні в Берліні де бере участь в міжнародній конференції з питань відновлення України.

"На 12 червня заплановано чергове засідання ВАКС, у якому міський голова візьме участь у режимі відеоконференції. Напередодні відрядження було подано відповідне клопотання від імені Геннадія Труханова і суд задовольнив його",  повідомили Інтенту.

У січні Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд по суті справі про придбання адміністративної будівлі колишнього заводу "Краян", головним обвинуваченим у якій є Одеський міський голова Геннадій Труханов.

Одеський міський голова та інші особи обвинувачуються у заволодінні коштами бюджету у сумі понад 92 мільйонів гривень внаслідок реалізації схеми придбання у комунальну власність приміщення адміністративного корпусу колишнього заводу "Краян" за вдвічі завищеною ціною.

Окрім міського голови Одеси Геннадія Труханова у цій справі фігурують: його заступник Павло Вугельман, ексголова постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай, ексдиректор департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексій Спектор та його ексзаступник Володимир Радіонов.

А у грудні 2023 року Вищий антикорупційний суд відмовився об'єднати два кримінальних провадження про заволодіння понад 92 мільйонами гривень з бюджету Одеси під час купівлі будівлі заводу "Краян".

Йшлося про справу в якій обвинуваченим є міський голова Одеси Геннадій Труханов та іншу де один з обвинувачених колишній народний депутат Олександр Дубовий.

У січні 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру у справі "Краяну" ще чотирьом громадянам, які, за версією слідства, є пособниками та організаторами. Новими підозрюваними виявилися колишній депутат Кілійської районної ради Анатолій Коломієць, депутат Одеської обласної ради Олег Бабенко та колишній народний депутат Олександр Дубовий, а також колишня помічниця міського голови Одеси в часи, коли він був народним депутатом, Альона ПоповаЗазначимо, що останню оголосили в міжнародний розшук, а справа щодо трьох нових фігурантів слухається окремо іншою судовою колегією і також другий рік гальмує у ВАКС на підготовчій стадії через обвинувачених та їхній захист.  

Кирило Бойко