Спонсори війни: фільм-розслідування про те, як компанія з білорусі заробляє в Україні й водночас розширює бізнес у рф

02 червня 2024 р. 18:30

Спонсори війни: фільм-розслідування про те, як компанія з білорусі заробляє в Україні й водночас розширює бізнес у рф

Фото: ЦПР

У неділю, 2 червня, вийшов фільм Центру публічних розслідувань "Спонсори війни: як компанія з білоруським корінням працює в Україні під час війни".

Журналісти дослідили, як під час війни працює механізм обмежень для бізнесу країни-агресора та як його обходять. Адже Україна заборонила діяльність російських компаній на своїй території й прийняла рішення про вилучення об’єктів права власності росії та її резидентів. Крім цього під пильний моніторинг потрапили ті, хто продовжує роботу з російським бізнесом.

Виявилось, що за однією із фірм, яка заробляє гроші в Україні й працює у рф, а отже сплачує агресору податки, приховується білоруський виробник білизни, який давно зайшов і на український ринок. І це відома багатьом "Мілавіца". Адже саме цей виробник жіночої білизни  входить у структуру холдингу Silvano Fashion Group, який отримує більшу частину доходу від продажів у росії та білорусі. До того ж ця мережа також відкриває нові магазини в росії.

Дивиться на нашому каналі повне відеорозслідування, а текстове читайте тут

Журналісти з'ясували, що ТОВ "Сильвано фешн" зареєстрували в Києві у 2005 році. Наразі засновником київської компанії вказана естонська фірма "Сильвано фешн груп", а власницею — громадянка Естонії Марі Тоол

"Але так було не завжди. За даними аналітичної системи YouControl, у 2005-му під назвою "Торгова компанія "Мілавіца" підприємство заснували три фірми, серед яких "Столична торгова компанія "Мілавіца" з реєстрацією в російській федерації", - каже авторка розслідування Олена Чернишова.

Подібні історії, на жаль, не поодинокі в Україні. Так, за словами заступника директора з правових питань YouControl, адвоката Данила Глоби, згідно з даними останніх досліджень аналітичної системи, понад 20 тис. компаній в Україні мають зв’язки з російською федерацією. Приблизно тисяча компаній пов’язана з республікою білорусь. Але, наголошує експерт, дані змінюються, адже багато хто з ризикових осіб уже вийшов зі складу засновників.

Читайте також: ЦПР зняв фільм-розслідування як заправки Petromol ухиляються від податків та співпрацюють з рф.

Олеся Ланцман