Воєнні злочини рф: вийшов фільм-розслідування про викрадання в’язнів Снігурівської виправної колонії

30 жовтня 2023 р. 18:12

Воєнні злочини рф: вийшов фільм-розслідування про викрадання в’язнів Снігурівської виправної колонії

Фото: ЦПР

У понеділок, 30 жовтня вийшов фільм Центру публічних розслідувань "Хто викрав в’язнів Снігурівської виправної колонії в селі Центральне".

Протягом дев’яти місяців село Центральне на Миколаївщині було під окупацією російських військових. У серпні минулого року гауляйтери оголосили про анексію окупованих територій області. Навіть збирались псевдореферендум проводити. Їх планам завадила робота українських сил оборони. Вони звільнили частину Миколаївщини та Херсонщини в листопаді 22-го. Але до того часу російські загарбники встигли викрасти місцевих жителів і всіх в’язнів колонії в Центральному.

Хто причетний до воєнних злочинів, розбирався ЦПР.

Російські військові облаштували штаб на території Снігурівської виправної колонії. Там вони допитували й катували місцевих жителів, яких підозрювали у співпраці з українськими силами оборони. Але одним з найстрашніших воєнних злочинів, скоєних окупантами в Центральному, стало викрадення українських громадян. Доля багатьох з них досі невідома. 

Читайте та дивиться також: Вийшов фільм-розслідування як на Миколаївщині російські окупанти перетворили село на привид

Засуджених під автоматами вивезли 28 травня. В колонії перебували ув’язнені, які хворіли на туберкульоз, але тоді лікування на два місяці припинилося, від чого деякі померли. І саме трагічне, що люди з різними формами захворювання не мали змогу взяти з собою медичні картки.

Читайте та дивиться також: Хто вбив людей у ЖК "Тірас": встановлюємо коло причетних (відео)

Журналісти дослідили, що в’язнів у таких випадках використовували як обмінний фонд, під мобілізацію, як рабів (будувати будинки для колаборантів), а також тиснути, щоб вони отримували громадянство рф. Нам вдалось встановити шлях етапування: спочатку українців доставили в Херсон, потім тримали в Голій Пристані, далі – через Сімферопольське СІЗО у Криму направили до Ростовської області.

Також журналісти ЦПР ідентифікували, хто з росіян вкрав цивільного охоронця колонії Ярослава Пуківського. Це сталося 18 червня. Але родина досі не знає долю Ярослава, й чи живий він взагалі.

Читайте та дивіться також: Теракт у Сергіївці: хто з російських військових причетний до вбивств українців (відео)

Міжнародний кримінальний суд виписав пожиттєвий ордер на арешт путіна за викрадення українських дітей. Журналісти-розслідувачі сподіваються, що до цих звинувачень додадуть також епізоди з викраденням українських засуджених. Адже ув’язнені – це одна з найбільш вразливих категорій громадян під час війни. А їхнє викрадення – тяжкий воєнний злочин.