Аудит виявив порушення в закупівлі форми для бійців Херсонської тероборони

21 лютого 2023 р. 14:15

Аудит виявив порушення в закупівлі форми для бійців Херсонської тероборони

Фото: Слово і діло

У процесі аудиту департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської ОВА були виявлені порушення. Йдеться про закупівлю зимової форми для бійців територіальної оборони.

Про це заявив голова Херсонської ОВА Олександр Прокурдін у своєму відеозверненні.

За словами голови ОВА, є припущення, що форма пошита з неякісної тканини й взагалі просто лежала на складі.

Її  (зимову форму, - ред.) було соромно роздавати військовим чи взагалі не планувалося роздавати.

Олександр Прокурдін

За словами Олександра Прокурдіна, 16 лютого всі матеріали по цій справі передали правоохоронцям.

Голова ОВА також розповів про ситуацію зі скаргами херсонців на методи розподілу гуманітарної допомоги. За його словами, відтепер адміністрація області посилить контроль за її збереженням, обліком та розподілом. Передусім це стосується штабів гумдопомоги та точок видачі. Буде створено реєстр гуманітарної допомоги, а на блокпостах фіксуватимуть кожну машину, яка ввозить гуманітарну допомогу, з подальшою перевіркою факту надходження допомоги одержувачу.

Також будуть проводитись рейди по магазинах та на ринках з метою виявлення фактів продажу гуманітарної допомоги. Крім цього, тепер центри видачі грошової та гуманітарної допомоги будуть перевірятись на предмет скупчення людей, що в умовах ворожих обстрілів є недопустимим.

Прокурдін повідомив, що 20 лютого відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенної й екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ній розбирались три питання:

  • відновлення систем життєзабезпечення деокупованих територій;
  • зниження рівня води в Каховському водосховищі;
  • знешкодження ветеринарних біологічних препаратів.

За словами голови Херсонської ОВА по цим питанням прийняті рішення для недопущення ще більшої екологічної катастрофи.

3 лютого стало відомо, що підозру отримав колишній очільник Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута, який обіймав цю посаду з жовтня 2021 по липень 2022 року. 

Зазначається, що підозра оголошена за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ч. 4 ст. 190 (шахрайство). Санкція статей передбачає позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна.

29 січня Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) відкрило гарячу лінію інспектора де українці мають можливість конфіденційно повідомити про корупцію, сексуальну експлуатацію чи наругу, торгівлю людьми, шахрайство розтрату коштів, зловживання та неналежне керування.

На офіційному сайті USAID за посиланням розміщені телефони та звернення до користувачів.