Аудитори виявили меблі та обладнання, що вже декілька років "не доїдуть" до школи на Одещині

07 вересня 2022 р. 13:46

Аудитори виявили меблі та обладнання, що вже декілька років "не доїдуть" до школи на Одещині

Фото з відкритих джерел

Управління освіти Красносільської сільради придбало та оплатило подальший монтаж і підключення обладнання для Красносільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, але обладнання в школі наразі відсутнє. 

Про це заявили спеціалісти Південного офісу Державної аудиторської служби України.

Зокрема ревізори дослідили три закупівлі, які зробило управління протягом 2017-2020 років у системі ProZorro, та виявили факт завищення вартості ремонтно-будівельних робіт на суму більш ніж 1 млн грн та відсутність придбаного обладнання та устаткування на суму понад 2,6 млн грн.

Щодо обладнання, то дві холодильні та морозильні шафи, м’ясорубка та лінія обслуговування, які за документами вже кілька років мали б працювати в шкільній їдальні, знаходиться на відповідальному зберіганні у ТОВ "Укрмережбуд".

"Така ж ситуація і з меблями та оснащенням для класів. Ще в 2019 році закуплено 600 одиниць, серед них –  135 парт, 293 стільця, 17 крісел, 33 одиниці корпусних меблів, 40 столів, спорядження для спортивної зали та навіть піаніно –  на суму понад 2,6 млн грн. Але до школи необхідні для якісного процесу навчання меблі та обладнання так і не доїхали. Вже два роки все це знаходиться на відповідальному зберіганні у ТОВ "Укрмережбуд", тобто не використовується для потреб дітей. Підприємство розташоване у цокольному приміщенні житлової багатоповерхівки в Одесі. Де зберігаються придбані меблі – невідомо. Офіс Товариства зачинено. Перевірити умови зберігання – чи все в належному стані, чи не розкрадене – ревізори не змогли, тому що керівництво установи не забезпечило присутність відповідальних осіб. А сам керівник, як виявилось, не зацікавлений в поверненні майна", - йдеться в повідомленні Держаудитслужби.

Тож матеріали перевірки закупівель Управління освіти Красносільської сільської ради Одеської області аудитори передали до прокуратури Одещини та поінформували регіональне Управління Служби безпеки України.

Раніше Відділ капітального будівництва, житлово-комунального господарства, комунального майна Авангардівської селищної ради 25 серпня уклав угоду з приватним підприємством "Гранд-Газ-Сервіс" про виплату компанії 25 мільйонів 248,5 тисяч гривень.

Компанія виграла тендер на право будувати навчальний заклад у травні 2021 року. Тоді за угодою компанія мала завершити роботу до 20 грудня того року та отримати за це трохи менше 54 мільйонів гривень.

Також Визирська сільська рада Одеського району Одеської області планує сплатити 7 мільйонів 269,9 тисяч гривень товариству з обмеженою відповідальністю "Юг Строй Компані" за ремонт вулиці Транспортної.