Будівництво шкільного укриття в Ананьєві за 10 мільйонів віддали без аукціону

04 травня 2024 р. 13:19

Будівництво шкільного укриття в Ананьєві за 10 мільйонів віддали без аукціону

Фото: google.maps

Комунальна установа "Ананьївський ліцей №1 Ананьївської міської ради" в Одеській області провела закупівлю для обрання компанії, якій заплатить за швидкоспоруджувані захисні споруди цивільного захисту модульного типу для укриття на 125 осіб.

Як зазначається в системі електронних закупівель Prozorro, тендер 4 травня провели в форматі відкритих торгів з особливостями.

Надати та встановлювати укриття має товариство з обмеженою відповідальністю "Гарантбудплюс". Конкурентів в компанії не було. 

За даними сервісу YouControl, ТОВ "Гарантбудплюс" - молода компанія зареєстрована у 2022 році в Києві. Власниками є двоє зареєстрованих в Донецьку українців — Едуард Кошелєв та Денис Левковець.

Компанія повинна буде завершити роботу до 30 липня 2024 року за 10 мільйонів 490 тисяч гривень.

У форматі відкритих торгів з особливостями, майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги.

Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п'ять календарних днів. 

З початком повномасштабної агресії російської федерації проведення закупівель в форматі відкритих торгів з особливостями, коли терміни процедур знижені, а в переможців немає конкурентів стали переважати над іншими. 

За даними Міністерства економіки, з 14 по 20 грудня 2022 року 306 успішних торгів на Prozorro із 347  були завершені з одним учасником. Тобто майже 90% закупівель за цей період проведені з одним учасником торгів. 

Втім позаминулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. 

Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону.

Кирило Бойко