Депутату Одеської обласної ради без аукціону передали ремонт дороги

09 вересня 2023 р. 19:09

Депутату Одеської обласної ради без аукціону передали ремонт дороги

Фото: Укравтодор

Комунальне підприємство "Білгород-Дністровське міське управління капітального будівництва" в Одеській області планує укласти угоду про капітальний ремонт дорожнього покриття та тротуару вулиці Мічуріна в місті.

Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro

За даними системи, закупівлю у форматі єдиних торгів з особливостями провели 9 вересня. Єдиним учасником та, відповідно, переможцем торгів стало товариство з обмеженою відповідальністю "Березівкаагрошляхбуд".

За даними сервісу YouControl, товариством з обмеженою відповідальністю "Березівкаагрошляхбуд" належить Князю Хачатряну — депутату Одеської обласної ради. 

Після укладання угоди компанія повинна буде зробити роботу до 1 травня 2024 року й отримати за це 11 мільйонів 412 тисяч гривень. 

Так само без аукціону комунальне підприємство "Міські дороги" планує укласти угоду із товариством з обмеженою відповідальністю "Ростдорстрой" про відновлення дорожнього покриття після аварійного ремонту теплових мереж у місті Одеса.

Взагалі, за такої процедури, майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги. Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п'ять календарних днів. 

З початком повномасштабної агресії російської федерації проведення закупівель в форматі відкритих торгів з особливостями, коли терміни процедур знижені, а в переможців немає конкурентів, стали переважати над іншими. 

За даними Міністерства економіки, з 14 по 20 грудня 2022 року 306 успішних торгів на Prozorro із 347  були завершені з одним учасником. Тобто майже 90% закупівель за цей період проведені з одним учасником торгів. 

Втім минулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. 

Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону.