Дві компанії оштрафували за змову на торгах щодо реставрації будинку з атлантами в Одес

15 грудня 2022 р. 11:59

Дві компанії оштрафували за змову на торгах щодо реставрації будинку з атлантами в Одес

Фото: Google maps

Адміністративна колегія Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала причетними до антиконкурентних узгоджених дій товариство з обмеженою відповідальністю "Веста Девелоп" та товариство з обмеженою відповідальністю "Південна Будівельна компанія "ЕКЛІПС" та оштрафувала їх, повідомляє Інтент з посиланням на АМКУ. 

Там зазначили, що йдеться про змову цих компаній під час двох процедур закупівель з проведення ремонтно-реставраційних робіт фасадів та покрівель будівель, розташованих в історичній частині Одеси на загальну суму 14 мільйонів 391,2 тисячу гривень. Зокрема, йдеться про закупівлю ремонтно-реставраційних робіт пам’ятників архітектури місцевого значення по вулиці Гоголя.

На думку експертів АМКУ, учасники закупівлі погоджували свої дії під час торгів чим усунули обов'язкову змагальність у закупівлях, а саме були пов'язані трудовими відносинами з одними й тими ж фізичними особами, мали між собою господарські відносини, користувалися однією ІР-адресою, синхронно діяли під час торгів тощо.

За порушення законодавства про захист економічної конкуренції, ТОВ "Веста Девелоп" та ТОВ "Південна Будівельна компанія "ЕКЛІПС" оштрафовані на загальну суму 272 тисяч гривень.

В АМКУ також зауважили, що згідно з профільним законодавством, за змову на торгах порушники не зможуть брати участь у публічних закупівлях впродовж трьох років.

За даними системи Prozorro, у липні 2019 року ці дві компанії брали участь у тендері з вибору підрядника ремонтно-реставраційних робіт фасадів та покрівель будівель, розташованих в історичній частині Одеси. Йшлося про пам'ятник архітектури місцевого значення на вулиці Гоголя, 5. Тоді дешевша пропозиція була в "Південна Будівельна компанія "ЕКЛІПС". Компанія погоджувалася працювати за 6 мільйонів 731,8 тисячу тобто на 5 тисяч дешевше за конкурента - ТОВ "Веста Девелоп" однак з рештою переможцем визнали все ж останнє. Зрештою компанія отримала 6 мільйонів 731,2 тисячі гривень. 

Будинок Фальц-Фейна ("будинок з атлантами") – пам'ятка архітектури та містобудування в Одесі, що на вулиці Гоголя №5−7.

Архітектори Л. Л. Влодек та С. А. Ландесман, 1899 рік

П'ятиповерховий будинок за №7 по вулиці Гоголя (колишня Надєждінська) відомий у народі під назвою "Будинок з атлантами" завдяки скульптурі роботи Фішеля Т. Л., що зображує двох атлантів, що утримують зірковий глобус.

"Будинок з атлантами" визнаний одним із чотирьох найкрасивіших будівель Одеси та вважається найбільш вражаючим із творів архітектора Лева Львовича Влодека. Двох гігантів архітектор розташував нетрадиційно: вони відокремлені від стін будівлі, тіла їх напружені і зігнулися під вагою небесної сфери, на якій лежить балкон еркера, що починається з другого поверху.

Вважається однією з головних пам'яток та візитівок Одеси.

Задля реставрації будинку №7 управління провело окремий тендер. В ньому взяли участь ті ж дві компанії. Результат був схожий до того, що й з будинком №5 - більш дешеву пропозицію відхилили, а більш дорогу вибрали й уклали угоду із ТОВ "Веста Девелоп". компанія зрештою отримала  7 мільйонів 644,4 тисячі гривень. 

Втім у червні 2019 року управління оголошувало не два, а три тендери на вулиці Гоголя, які стосувалися будинків №№5 та 7, а також будинку №9. Третій тендер також розіграли саме ТОВ "Веста Девелоп" та ТОВ "Південна Будівельна компанія "ЕКЛІПС" втім тоді вже пропозиція ТОВ "Веста Девелоп" виявилася дешевшою тож компанія втретє стала переможицею тендеру. 

 

Як зазначає видання "Антикорупційний вимір" За останні 5 років «Веста Девелоп» отримала від бюджетних установ Одеської області 21 контракт на 159,9 мільйонів гривень.

За даними сервісу YouControl ТОВ "Веста Девелоп" зареєстроване у 2007 році. Власник Овакім Аватєсян. За 15 років 6 місяців в компанії змінилися 16 керівників. На час проведення тендерів очолювала компанію Анна Левицька.

ТОВ "Південна Будівельна компанія "ЕКЛІПС" належить Євгенії Істушкіній вона ж є директоркою компанії.