Голову селищної ради на Одещині оштрафували за виписування премій знайомій

26 травня 2024 р. 17:22

Голову селищної ради на Одещині оштрафували за виписування премій знайомій

Фото: Сила громад

Тарутинський районний суд Одеської області визнав винним голову Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області Саву Чернєва у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Як свідчить постанова суду, впродовж 2022-2023 року голова селищної ради понад 10 разів преміював посадовицю з якою в нього були позаслужбові стосунки, що виникли у зв'язку з членством та діяльністю у благодійному фонді "Зробимо світ добріше".

Загалом за підрахунками Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України посадовиця отримала премій на суму понад 100 тисяч гривень. 

Суд наклав на селищного голову штраф у розмірі 6,8 тисячі гривень із застосуванням додаткового стягнення, передбаченого частиною 6 статті 30 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, у виді позбавлення права обіймати посади, що пов`язані з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, на один рік.

Раніше, у середу, 17 квітня, Вищий антикорупційний суд оголосив вирок меру Рені Одеської області Ігорю Плєхову та депутату міської ради Івану Пойдолову за одержання хабаря у 50 тисяч доларів.

Івана Пойдолова судили заочно, оскільки він переховується від суду у Молдові. ВАКС стягнув внесену за нього заставу в дохід держави. У жовтні ВАКС задовольнив клопотання прокурора та оголосив депутата Ренійської міської ради Одеської області Івана Пойдолова у міжнародний розшук.

Нагадаємо, 24 січня 2023 року очільника Ренійської міської ради Ігоря Плєхова та депутата Ренійської міської ради Івана Подойлова викрили на хабарництві. Наступного дня їм повідомили про підозри.

За даними слідства, депутат та голова міської ради вимагали хабар у розмірі 100 тисяч доларів від громадянина США за передання йому в оренду земельної ділянки площею близько 2,5 га. Вона перебувала у комунальній власності. Мера та депутата затримали після отримання 50 тисяч доларів. 

В Ренійській міській раді Іван Пойдолов був головою комісії з питань містобудування, архітектури, земельних відносин, охорони природи та історичного середовища. В міську раду він обирався як представник "Опозиційної платформи — За життя".

Кирило Бойко