Хто підірвав Каховську ГЕС: що відомо

06 червня 2023 р. 14:48

Хто підірвав Каховську ГЕС: що відомо

Фото: Maxar

Є докази дистанційного підриву Каховської ГЕС в ніч, 6 червня окупантами.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Андрій Юсов в ефірі телемарафону.

"Будуть точні дані оцінки щодо потужності вибухів, скільки вибухівки для цього потрібно - все це буде підраховано. Але факти переміщення вибухових речовин, техніки рашистами для здійснення контрольованого дистанційного вибуху, безумовно, такі факти і докази є. Україна їх неодноразово оприлюднювала", - сказав він.

Фото: "Атеш" ділиться списком військових рф

Військовий рух українців та кримських татар "АТЕШ" вважає, що підрив Каховської ГЕС - справа рук 1 батальйону 205 мотострілецької бригади з міста Будьонівськ Ставропольського краю. 

"Ми вже розіслали орієнтири керівництва бригади та виконавців цього злочину нашим агентам. За таке мститимемося!" - йдеться в повідомленні.

В InformNapalm уточнюють, що ці військові беруть участь у війні проти України з 2014 року. Останнім часом вони займалися "охороною" Каховської ГЕС. Також окупанти неодноразово брали участь у терактах. 

Фото: геотег розташування 205 мотострілецької бригади

"У 2015 році волонтерам InformNapalm вдалося зафіксувати одного з російських окупантів, який, ймовірно, був причетним до терактів та збиття української авіації на Донбасі. Це сержант 205-ої окремої мотострілецької бригади (в/ч 74814, Будьонівськ, Ставропольський край) 49-ої загальновійськової армії Південного воєнного округу ЗС РФ Сєргєй Полканов", - йдеться в повідомленні. 

Фото: "дошка ганьби" 205 мотострілецької бригади

Також в мережу виклали координати бригади та фото "дошки ганьби" - саме ці військові рф відмовилися воювати в Україні.

Зараз наша кореспондентка спостерігає за евакуацією з Херсону.

Читайте також: Захист зупинок та люди з інвалідністю: волонтери Херсонського хабу про проблеми звільненого міста.