Корупційну справу стосовно мера та депутата з Рені скеровано до суду

16 березня 2023 р. 11:14

Корупційну справу стосовно мера та депутата з Рені скеровано до суду

Фото: НАБУ

Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт за обвинуваченням голови та депутата однієї з міських рад Ізмаїльського району Одеської області, у проханні та одержанні неправомірної вигоди. 

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За даними слідства, депутат ради, який одночасно обіймає посаду голови постійної комісії, що займається, зокрема, земельними питаннями, діючи за попередньою змовою з міським головою отримав частину неправомірної вигоди в сумі 50 тис. дол. США від громадянина за забезпечення надання йому в оренду земельної ділянки комунальної власності площею близько 2,5 га.

Загальна сума неправомірної вигоди, про надання якої прохали посадовці, становила 100 тис. дол. США.  

Дії викритих осіб кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України. 

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. 

Раніше детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили розслідування за фактом отримання хабаря міським головою Рені та депутатом міської ради цього міста. 

Про це повідомили в пресслужбі НАБУ.

За даними слідства, депутат у змові з мером одного з міст Одещини захотіли отримати 100 тисяч доларів США за "сприяння" у розв'язанні питання про виділення земельної ділянки комунальної власності площею 2,5 гектари в оренду. 

24 січня 2023 року під час одержання першого траншу у 50 тисяч доларів США їх викрили.  Наступного дня їм повідомили про підозру.

26 січня суддя Вищого антикорупційного суду України образ запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для депутата Ренійської міської ради в Одеській області Івана Пойдолова.

Проте як зазначили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури депутат може вийти зі слідчого ізолятора в разі внесення застави у 1 мільйон 879 тисяч гривень. 

Строк дії запобіжного заходу - до 24 березня 2023 року.

У разі внесення застави на підозрюваного буде покладено такі обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • не відлучатися із міста проживання без дозволу детектива, прокурора або суду;
  • повідомляти прокурора, детектива або суд про зміну свого місяця проживання та роботи; 
  • утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним у справі та свідками;
  • здати на зберігання до відповідного органу паспорт (паспорти) для виїзду за кордон;
  • носити електронний засіб контролю.

26 січня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід міському голові Рені Ігорю Плєхову, якого затримали при одержанні неправомірної вигоди.

У відношені міського голови суд обмежився заставою в 1 мільйон 342 тисячі гривень. Річ у тім, що Ігор Плєхов пересувається лише за допомогою інвалідного візка. 

В Ренійській міській раді Іван Пойдолов є головою комісії з питань містобудування, архітектури, земельних відносин, охорони природи та історичного середовища. В міську раду він обирався як представник "Опозиційної платформи - За життя".  

Ігор Плєхов з 1993 до 2000 роки проходив службу в органах внутрішніх справ України в Одеській області. З 2005 року займався підприємницькою діяльністю.

10 листопада 2015 року обраний міським головою Рені. У жовтні 2020 року був знову переобраний мером Рені.